Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Czy ???? 1.4 Enerdzi pasował by do R5

W tym temacie znajdziemy wszelkie informacje potrzebne przy przekładaniu silnika

Moderator: Moderatorzy

McGregor

Post autor: McGregor »

wisnia007b

Post autor: wisnia007b »

Witam wszystkich klubowiczow. Mam pytanie: posiadam R5 1,4 moj silnik powoli sie konczy slychac juz wal i panewki. czy moge przelozyc silnik od clio I silnik tez jest 1,4 energy czy bede musial sie bawic w jakies przerobki?? Z gory dziekuje za rady .pozdrawiam
macky
Posty: 404
Rejestracja: 5 lutego 2010, 17:49
Lokalizacja: Gr±dy

Post autor: macky »

jeśli z clio to musisz dorobic łape mocowania silnika. Clio ma silnik mocowany do kielicha
wisnia007b

Post autor: wisnia007b »

dzieki wielkie mysle ze nie bedzie z tym duzo roboty prawda?? mam jeszcze jedno pyt. pewien mechanik powiedzial mi ze r5 sa na lancuszku a clio jest na pasku juz i ze to moze nie przypasic. Czy to prawda??
macky
Posty: 404
Rejestracja: 5 lutego 2010, 17:49
Lokalizacja: Gr±dy

Post autor: macky »

rozrząd nie ma nic wspólnego z wymianą silnika
Qucor

Post autor: Qucor »

Dlaczego nie szukasz sobie takiego silnika jak już masz...

Po co robić sobie pod górkę skoro może znajdziesz taki co to będzie pasował bez rzeźby ??

Taka luźna uwaga from me :-P
wisnia007b

Post autor: wisnia007b »

no to jestem spokojniejszy bo mi jakies sciemy walił :D a chcialem od clio bo ma 80 KM a ten moj 1.4 mial 60... zawsze wiekcej mocy. i jezeli nie ma tyle roboty z tym to czemu nie . Dzieki.
corey16

Post autor: corey16 »

A od renault 19 silnik 1.4 ma bodajże 72 koni a pasuje plug and play. Ja mam taki wsadzony i nie bylo problemów ze swapem
Qucor

Post autor: Qucor »

Prócz przerabiania łap silnika będzie na bank trzeba się bawić z wydechem...

Zobacz sobie 1.4 enegy ma kolektor przed silnikiem a 1.4 z r5 za silnikiem...

Różnic będzie na pewno więcej ale nie ja jestem tu znawcą mechaniki więc może się reszta wypowie...

Ja i tak bym szukał 1.4 na gaźniku webera on ma tak jak pisze Corey 72 kunie :mrgreen:

Ale to twój wybór :-P
corey16

Post autor: corey16 »

ja ze swojego jestem zadowolony :mrgreen:
wsmpw

Post autor: wsmpw »

ja ze swojego 1.4 nie :-? :-/
corey16

Post autor: corey16 »

tak to jest z tymi wtryskami :-/ dlatego wole sie bawić z gaźnikiem
ODPOWIEDZ