Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Skuter

Czym jeszcze się zajmujesz, interesujesz...

Moderator: Moderatorzy

franc2

Skuter

Post autor: franc2 »

Witam wszystkich skutero maniaków od mini po maxi.
Kiedyś,kolega powiedział mi na liczniku 3,a w oczach łzy,o mojej yamaha 50cm3,latała super do 60km\h teraz kupiłem i uratowałem przed złomowaniem Peugeota 125SV/50 z 1995r.Waga ok 95kg.Chłopak który mi go sprzedał po cenie złomu,nie wiedział że stoją łożyska wału.Silnik nawet nie drgnął przy próbie przekręcenia magnetem,więc szybko znalazłem magika który robi takie wynalazki,kupiłem mu nowy akumulator,oponki,zrobiłem hamulce,wymieniłem linki,poskręcałem plastiki,przerobiłem wydech i po dotarciu silnika wyciąga 120km\h w dwie osoby.Dość duży kufer pozwala na wypady po treściwe zakupy do miasta,wygląd może niezbyt ciekawy do momentu jak wyprzedzam nim auta.hehehe.Jeśli pogoda pozwala ruszam czasami do pobliskich lasów z kaskiem pod kanapą i spokojnie jadąć delektuję się zapachem powietrza.Po za tym fajna i tania sprawa na spędzenie czasu na wycieczkach itp ze znajomymi.przyspieszenia nie mierzyłem bo jedną ręką nie mogę utrzymać kierownicy jak daję gazu na maxa.Koszt całkowity zakupu z robocizną 1100pln.No i w sumie szybciej odrestaurowany od mojej r5 :-P
Adi

Post autor: Adi »

Przyłącze sie ponieważ tez jestem maniakiem skuterów jest to naprawde fajna zabawa w ciepłe dni i w deszczowe tez i zaoszczedzic tez idzie :)
franc2

Post autor: franc2 »

a kolego jaki masz skuterek?Polecam stare francuzy ja przymieżałem się do sv od dawna a że trafił się taki to bez oglądania brałem,super komfort dwa amortyzatory z tyłu i z przodu,no i zamienników mnóstwo od kimco quada ale nie pamiętam modelu.
vino1986

Post autor: vino1986 »

skuterki owszem byle nie chinole... Kymko koreanskie jak najbardziej ;-)
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

latem jeździłem Ogarem 900 do roboty i nie jest taki zły. ma dobre przyspieszenie i niema blokad przynajmniej ten którym śmigałem :evil:
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
vino1986

Post autor: vino1986 »

to ja tez na takich wynalazkach smigalem... mam jeszcze jawke skuterka z 1970r tylko musze poskladac ja i odswierzyc... :-D
stadeo92
Posty: 343
Rejestracja: 2 lutego 2010, 19:00
Lokalizacja: wadowice

Post autor: stadeo92 »

Ja też miałem skuter jeszcze do niedawna... Był to Keeway Hurricane... potem postanowiłem zrobić swap :mrgreen: Poleciał silnik Minarelli(czyli taki jak w Yamaha aerox czy tam tez w innych) do tego poszedł cylinder Malossi 70ccm gaznik 17,5mm + stożek + Dysza 125(wir w baku) sprzęgło chyba miałem tec evo, Wariator Doppler S3R( nie na zasadzie rolek tylko takich zapadek czy coś) wydech giannateli(czy jak to się tam pisze) i parę innych rzeczy... Rezultaty = V-max kolo 130km/h + przy ruszaniu gaz na max i koło rwało do góry bez problemu :mrgreen: koszt tego swapa kolo 2000zł trochę drogie sa sportowe części do skuterów :-/
Awatar użytkownika
Piorko
Posty: 38
Rejestracja: 2 października 2009, 13:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Piorko »

Vino, co do klimatów jawki skuter to ja mam ogara 200... Z cylindrem na 4 płukach(własnoręcznie przerobionym). Właściwie to chyba nie ma przy nim elementu którego bym nie rozkręcił albo wymienił.

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... _200/25439
tak sobie kiedyś wyglądał
vino1986

Post autor: vino1986 »

ja tez wszystko juz rozkrecalem i to nie raz przy niej :-P ale moge miec od brata silnik od jakiejs hondy 50 chyba 4 suwowy z 4 biegami palony z rozrusznika z alternatorem ktory po niewielkich przerobkach by wszedl elegancko w ta rame... ale nie wiem czy jest sens orginalna jawke psuc... :-/
Awatar użytkownika
Piorko
Posty: 38
Rejestracja: 2 października 2009, 13:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Piorko »

Z praktycznego punktu widzienia to 223 na jikovie szału nie robi przy dzisiejszych konstrukcjach ale ten silnik też ma potencjał. Złożony na oryginalnych częściach długo pojeździ. Jak robić jawke to tylko w oryginale a szczególnie pancerke. Bo tego sprzętu niestety coraz mniej...
franc2

Post autor: franc2 »

Witam,głupio się stało bo taką jawkę z drugim fabrycznie nowym silnikiem mogłem kupić za 100pln w zeszłym tygodniu i przegapiłem sprawę.A szkoda bo jak się okazało poszła na złom,Tylko nie rozumiem właściciela bo ma full miejsca żeby ją trzymać i ma własny warsztat,ja bym wyremontował ją.
Rooster

Post autor: Rooster »

Ja zawsze potępiałem "plastikowe klozety na kółkach".

Sam mam (ale już nie długo) składaną z kilku innych motorków motorynkę Stellę. Miała trochę z Ogara 200, Delty, Pony M3... Jeździłem z kuzynem który miał Pony 301.

Wspaniałe wrażenie jak ma się wiatr we włosach... :) Wiele bym dał żeby do tego wrócić, niestety silnik Dezamet 023 to chyba najbardziej zawodna polska konstrukcja... Nie mam siły i środków żeby ją dalej naprawiać, więc oddam ją za symboliczną sumkę gdzieś na wiosnę...

Jednak właśnie ten motorek mnie wprowadził w tajniki mechaniki, stałem się w okolicy jednym z lepszych majstrów wraz z kuzynem. Prowadzali do nas inne dzieciaki swoje Romety a my im je regulowaliśmy, dawaliśmy rady...

Cóż... kuzyn siadł na Hondę 80 (MX, tak? taka chłodzona cieczą, z dyfuzorem...) a ja do mojej ukochanej zajechanej Piątki.

Może kiedyś sobie kupie komarka? :)


Tak wyglądała moja maszynka za czasów swojej prawie-świetności
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Stella/33810

Najwspanialszym przeżyciem było moje pierwsze wyprzedanie pojazdu motorowego: Ursus z dwiema przyczepami był wyprzedzany na odcinku chyba pół kilometra. Rolnik się wystraszył mnie, bo patrzył jakby zobaczył ducha. Coś go wyprzedza... takie małe co motórzysta sięga mu ledwo do błotnika głową zapier**la obok niego xD

Ja chcę jeszcze raaaz :D
Awatar użytkownika
Jackal
Posty: 256
Rejestracja: 4 lutego 2010, 23:00
Lokalizacja: Dêbica // Rzeszów

Post autor: Jackal »

A ja muszę się pochwalić że również mam stelle, komarka też ino ten jest pod dywanami schowany :mrgreen:

Co do stelli, jak kolega mówił wcześniej, siedziałem całymi dniami jeszcze 3 lata temu by to gówno odpalić...
Aż któregoś pięknego dnia, wszedłem do starej szopy, znalazłem ori nowy zapłon zmd i jeździ do dzisiaj, bez najmniejszej regulacji ;-) Najdłuższą trasę pamiętam zrobiłem 108km praktycznie non stop :-D W sumie od remontu silnika zrobine ma 3500km i jakoś nie widzę aby się kończyła.
Zawsze w lecie w niedziele jak znajomii mnie widzą gdzieś że jadę tym piździkiem to się śmieją - taki byk a na motorynce jeździ :mrgreen:

Apropo ... rok temu ojciec znalazł chinola w anglii, i wziął mi go abym miał do roboty, pojeździłem wakacje i do tej pory jeszcze części z niego leżą :mrgreen: Już bardziej nie zawodna jest ta motorynka niż był on ...

Także, ja wychodzę z założenia, że albo kupić stare, albo nowe lecz markowe. Innej wersji nie widzę ; )
Sweeper

Post autor: Sweeper »

miałem chińczyka i chętnie kupiłbym sobie skuter na dojazdy do pracy
problem to brak prawka A kategorii a potrzebne jest np do Suzuki Burgman które bardzo mi się podoba :)
Awatar użytkownika
Jackal
Posty: 256
Rejestracja: 4 lutego 2010, 23:00
Lokalizacja: Dêbica // Rzeszów

Post autor: Jackal »

Sweeper pisze:Suzuki Burgman
Apropo http://karol2869.wrzuta.pl/audio/34NDEP ... k_-_skuter :mrgreen:
ODPOWIEDZ