Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Elementy z laminatów

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

qbica1988

Elementy z laminatów

Post autor: qbica1988 »

Zostałem poproszony o zorientowanie sie czy ktoś byłby chetny na jakies elementy z laminatów jak np maska, blotniki, klapa tylna itp. do renault 5

Cena orientacyjna to okolo 400zł, jesli w ciagu roku byloby chetnych na taka maske okolo 10 osób.

Temat jak na razie wyłącznie orientacyjny, czy byli by w ogóle jacyś chętni.
martin306
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:12
Lokalizacja: rybnik

Post autor: martin306 »

To ja dzisiaj rozmawiałem z kolega qbica1988.

Robie elementy z laminatu na forum peugeota 205.

Co do elementów do r5, w przypadku maski można ją zrobić na 4 zapinki, na 2 zapinki czy z oryginalnymi mocowaniami.

Redukcja wagi w przypadku maski do peugeota 205 - seryjna maska waży 16 kg, wykonana przeze mnie na 4 zapinki - 5,5 kg po seryjne użebrowanie jak w oryginale 7-8 kg.

Maska do r5 na 4 zapinki byłaby najtańsza, z seryjnym żebrowaniem nieco droższa.

Do wykonania maski do wyboru są 2 żywice - poliestrowa lub epoksydowa ( znacznie droższa).

Maska z żywicy poliestrowej kosztowałaby w okolicach 270-320 zł zależnie od specyfikacji, natomiast z żywicy epoksydowej od 400 zł.

Tak jak napisał qbica1988, jeśli byłoby zainteresowanie to wykonam formę i maski będą dostępne.

Poniżej umieszczam zdjęcia wykonanej przeze mnie maski do Peugeota 205. Maska wyciągnięta z formy i przepolerowana.
Załączniki
maska1.jpg
maska2.jpg
Ostatnio zmieniony 19 maja 2010, 16:26 przez martin306, łącznie zmieniany 2 razy.
corey16

Post autor: corey16 »

No masz talent :okok:
ale wydaje mi się że większe zainteresowanie będzie zderzakami GTT/GTE poszerzeniami i innymi podobnymi elementami
martin306
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:12
Lokalizacja: rybnik

Post autor: martin306 »

Wszystko można zrobić, tylko zależy na co będziecie chętni. Jedynym problemem jest to, że ja nie mam r5 i jedyną szansą na zrobienie elementu jest użyczenie go na zrobienie formy.
Co do maski nie ma problemu, bo rozmawiałem już z qbica1988.
guma
Posty: 7
Rejestracja: 6 lipca 2010, 19:36
Lokalizacja: Bukowina Tatrzañska

Post autor: guma »

mogę wam udostępnić zderzak przedni do alpiny na wzór i maskę
Guma.
Awatar użytkownika
krysiun
Posty: 1660
Rejestracja: 2 lutego 2010, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krysiun »

Mam zderzak przód z GTT/GTE ze spojlerkiem - oryginał nówka - i pytanie czy dało by radę go skopiować bez uszczerbku - bo nie ukrywam TANI nie jest

Ospojlerowanie też mogę udostepnić ;) i tylny zderzak i atrapę ;)

TYLKO HMM..... co ja z tego będę miał ;)
R5 1.4 - GTT




GG: 645045
vino1986

Post autor: vino1986 »

krysiun pisze:TYLKO HMM..... co ja z tego będę miał ;)
satysfakcje :P
JOZBRZ
Posty: 36
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JOZBRZ »

ja też był bym chętny na poszerzenia, przód zderzak, tył i maskę. panowie jest to ciekawa alternatywa do obniżenia masy samochodu :] czekam na jakieś konkretne efekty w tej sprawie :)

[ Dodano: 18 Lipiec 2010, 22:41 ]
pytanie do martin306 : a czy taka maskę r5 można by było zrobić od razu z wlotem powietrza ??
stadeo92
Posty: 343
Rejestracja: 2 lutego 2010, 19:00
Lokalizacja: wadowice

Post autor: stadeo92 »

ja myślę ze wezmę zderzak do gtt ph2, nad maską bym się zastanowił i właśnie czy może być już od razu z wlotem? :)
qbica1988

Post autor: qbica1988 »

ale sie naraz wszyscy obudzili, a tyle czasu cisza w temacie byla :)
martin306
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:12
Lokalizacja: rybnik

Post autor: martin306 »

Witam,

co do zderzaka to jestem w stanie go zrobić, natomiast potrzebowałbym jego szczegółowe zdjęcia.

Co do maski to można zrobić od razu wlot, tylko każda maska wychodząca z formy będzie go mieć. Najlepiej jakby wlot był klasyczny, żeby w miarę wszystkich się podobał, którzy chcą maskę z laminatu. Z drugiej strony można maskę zrobić i dopiero potem go montować.

Jeśli ktoś brałby np. maskę i zderzak to oczywiście dostanie jakiś rabat.
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2010, 11:42 przez kabar, łącznie zmieniany 1 raz.
JOZBRZ
Posty: 36
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JOZBRZ »

dobra martin306 ile taka maska i zderzak ?
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Rozmawiałem na gg. Zderzak ok. 200 zł przy założeniu że będzie min 5 szt zamówionych.
Zderzak GTT Ph2 - wzór wspaniałomyślnie udostępni nam Krysiun :-p

Zróbmy więc listę:

Kabar - 2 szt.
unikorn

Post autor: unikorn »

Kabar - 2 szt.
Unikorn - 1 szt. :P
ODPOWIEDZ