Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Co to za lampka pomocy

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

nero32

Co to za lampka pomocy

Post autor: nero32 »

Witam
Proszę kolegów o identyfikację lampki mianowicie w trakcie jazdy zaczyna mi się zapalać kontrolka w kształcie kółka z prawej i lewej strony są trzy przerywane paski. Co to ma znaczyć ? Renia 1.1 TL 1986 roczek
vino1986

Post autor: vino1986 »

podobna do tej :?:

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 29,r:0,s:0

jak tak to cos z hamulcami... moze byc malo plynu w zbiorniczku przy pompie hamulcowej i sie bedzie swiecic
nero32

Post autor: nero32 »

Kurcze płyn jest ale jak wymieniałem sworzen wchacza to widziałem jakieś kabelki od klocka może to jest przyczyna
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

nero32 pisze:widziałem jakieś kabelki od klocka może to jest przyczyna
może tak być
nero32

Post autor: nero32 »

poprzedni właściciel zawinął w kulkę i może troszkę wody dostało i żarzy.

[ Dodano: 17 Marzec 2011, 18:54 ]
Podobna do tej którą pokazał mi kolega vino1986
vino1986

Post autor: vino1986 »

mialem wlasnie pisac ze moze byc czujnik zuzycia klocka i on moze robic zwarcie... wypnij go i zobacz czy bedzie sie swiecic...
nero32

Post autor: nero32 »

czujnik od klocka to chyba poprzedni magik wyrwał tak jak pisałem kable wiszą

[ Dodano: 17 Marzec 2011, 19:04 ]
Ręce opadają na widok udogodnień poprzedniego właściciela
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

w tańszych starszych samochodach jeszcze nei słyszałem zeby sie komuś zaświeciła ta lampka przy zuzytych klockach... :P
nero32

Post autor: nero32 »

Jednak kable były łączone razem z klockami i w momencie zużycia kontrolka się zaświeca.W mojej Reni jeden z kabli był zrobiony na okrętkę dostało troszkę wody i jest przyczyna dziękuję kolegom za pomoc w identyfikacji -- jednak pomoc na forum jest SUPER DZIĘKUJĘ I POZDRAIAM :lol:
ODPOWIEDZ