Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

renault r4

Tutaj prezentujemy nasze auta, inne niż Renault 5

Moderator: Moderatorzy

szqudi
Posty: 3
Rejestracja: 3 lutego 2012, 13:53
Lokalizacja: poznañ

renault r4

Post autor: szqudi »

witam kupiłem niedawno r4 van planuję wymienić silnik na wiosnę na coś żwawszego poszukuję silnika r5 alpine będę wdzięczny za pomoc podobno mogę wstawić silnik od r5 1.4 tx lub ts . Czy jest ktoś kto wie coś na ten temat ?
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

silnik od r5 wsadzisz bez problemu, zależy tylko jak daleko chcesz się posunąć z modyfikacjami. Jeśli to będzie z wersji tx lub ts to w zasadzie wystarczy wsadzić sam silnik i bedzie hulało no chyba że chcesz skrzynie 5 biegową to będziesz musiał przerobić lewarek. A jeśli chcesz wsadzić silnikz alpinki to:
opcja1-wsadzasz sam silnik i jeździsz dopóki skrzynia nie padnie
opcja2-wsadzasz silnik z alpiny i skrzynia 5 z ts lub tx i to już wytrzymuje bo temat przerabiałem (jakby co to mam taką skrzynie i głowice 1.3 w dobrym stanie)
opcja3-silnik z alpiny, skrzynia z alpiny+przeróbka przedniego mocowania, półosie z alpiny, zwrotnice i piasty z alpiny
Pomijam tu już kwestię usztywnienia zawieszenia i ewentualnej zmiany geometrii.
Kiedyś natrafiłem nawet na stronkę z UK gdzie gościu przerobił r4 na alpine a z ciekawostek dodam że kiedyś były organizowane puchary r4 alpine i przerabiali je masowo. Popytaj wujka google'a a na pewno znajdziesz jakieś informacje. Ja w razie czego też pomogę tymbardziej że temat nie jest mi obcy bo mam r6 (ta sama płyta podłogowa co r4) i też kiedyś miałem takie zapędy żeby silnik z alpiny tam wsadzić.
szqudi
Posty: 3
Rejestracja: 3 lutego 2012, 13:53
Lokalizacja: poznañ

Post autor: szqudi »

dzięki za szybką odp. Chyba zdecyduje się narazie na silnik z wersji ts lub tx . Mam jeszcze pytanko czy te silniki 1.4 energy tez by pasowały ? tak żeby tylko zdemontować stary silnik i wstawić "nowy" pytam bo te z lat 80 trudniej znaleźć a 1.4 energy to pełno ich na allegro
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

energy to nie wiem czy będzie pasował ale za to cleon tak bo to w zasadzie to samo co silniki w starych r5 ale... problem będzie z zamontowaniem osprzętu bo w starych r5, r4, r6 itp pompa wody i altek są od strony koła zamachowego a w super5 jest od strony łańcucha rozrządu więc i tak musiałbyś zamontować wałek rozrządu z "babci"
szqudi
Posty: 3
Rejestracja: 3 lutego 2012, 13:53
Lokalizacja: poznañ

Post autor: szqudi »

kurcze teraz zaczął jeździć tak jakby ciągną dwutonową przyczepę . nie ma siły żeby energicznie ruszyć. straszny muł się zrobił, nie wiem co jest grane . ktoś wiem może co jest powodem tego ? Na ssaniu jak go odpalam to czuję że nie ma takich obrotów na początku jak np. 3 dni temu. pomocy !
karo3003

Post autor: karo3003 »

Niebawem będę zmieniał silnik w mojej piątce, mam teraz 1.4 na weberze w bardzo dobrym stanie, gaźnik po regeneracji, pracuje jak zegarek, jak chcesz to mogę Ci sprzedać, mam też solexa po regeneracji jak nie lubisz webera, odezwij się do mnie to się dogadamy, najlepiej telefonicznie 696-181-dziewięć-sześć-jeden

P.S. Też jestem posiadaczem renault 4 :)
jjmag

Post autor: jjmag »

karol serce moje
karo3003

Post autor: karo3003 »

jjmag pisze:karol serce moje
co tam? :P
ODPOWIEDZ