Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Podlaczenie czujników do komputera. (schemat)

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

bukowskira
Posty: 19
Rejestracja: 3 września 2012, 23:48
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Podlaczenie czujników do komputera. (schemat)

Post autor: bukowskira »

Witam. Mam silniczek i komputer do niego choć nie jestem pewien czy aby napewno to jest dobry komp. Wracając do tematu. Mam wtyczkę i kable ucięte zaraz przy wtyczce. Przy czujnikach podobnie. Zostawione krótkie kabelki... Potrzebuje to podłączyć jakoś normalnie. Wiedzę mechaniczna i elektroniczna mam i to dobra, wiec dobry schemat albo opisanie z którego czujnika pod który pin w kompie i zrobię to samemu.
Znalazłem na necie jakiś schemat ale chyba nie ten typ. Mam wtyczkę na 35 albo 36 pin.
Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Rozumiem że chodzi o B18FT z Volvo?

Jeśli tak to tutaj znajdziesz informacje:

http://www.klubrenault5.pl/pliki/KP_B18FT.pdf
bukowskira
Posty: 19
Rejestracja: 3 września 2012, 23:48
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: bukowskira »

Dzieki za odpowiedź i przydatny link... Wtyczka do sterownika(komputera) ma piny od 1 do 35. a w tym schemacie sa oznaczenia literowo-cyfrowe. i pojawia sie problem... a nie chcialbym probowac na zasadzie "a może się uda a może nie" ;p szkoda komputerka. :)


może tak dokładniej opisze co posiadam:
-silniczek b18ft rocznik 94
-sterownik siemens S111706102B 474081/01 B18FP- 460/480
-wtyczka 35pin z jednej strony zaczep na sprezynującą blaszke (po rozebraniu wtyczki kable maja po 5-10cm, podlutuje tam kabelki od czujnikow..


ogólnie to dzisiaj takie postępy były ze od rana wziałem się za autko i miedzy innymi kabelki od czujników przedłuzyłem tak o dobry metr, zeby pozniej latwiejsza robota byla. wszystko na koszulki termokurczliwe, polutowane jak należy, wiec nie powinno byc zadnych problemów.
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Użyj jakiegoś translatora i poczytaj tą dokumentację. Oznaczenia pinów w kompie Volvo są cyfrowe, literowo-cyfrowe są oznaczenia kostek w Renault 5. Ja niestety nic więcej o tym kompie nie mam. Popytaj chłopaków którzy montowali ten silnik.
bukowskira
Posty: 19
Rejestracja: 3 września 2012, 23:48
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: bukowskira »

hmm... wychodzi na to ze mam komputer do silnika B18EP/FP a nie do turbo... dogadam sie z gosciem i mi wymieni albo oddam i kupie gdzies indziej. :) jak coś to mam dokladne schematy połączenia kabli
pozdrawiam
ODPOWIEDZ