Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Kontrolka Akumulatora Świeci

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

delib
Posty: 3
Rejestracja: 14 czerwca 2012, 17:34
Lokalizacja: Ma³opolskie

Kontrolka Akumulatora Świeci

Post autor: delib »

Witam.
Mam pewien problem bo ostatnio mi akumulator zaczął padać nie szło go doładować
myślałem ze juz totalnie pada dalem go na ładowanie prostownikiem 24h się ładował 5 razy mi zapalił auto i padł kompletnie nawet na popych nie odpala.
Ok kupilem dziś nowy mniejszy tamten byl 72mAh ten jest 40coś (xD) mAh jak doradził sprzedawca na silnik 1.4 do reno 5. Wszystko bylo by dobrze gdyby nie dalej świecąca się kontrolka akumulatora podczas jazdy itd.. gaśnie jedynie jak dam bardzo duże obroty (niemal pedał gazu do podłogi ) Gdyby ktoś miał radę co z tym zrobić byłbym wdzięczny.
Nie mam żadnych przyrządów aby zrobić pomiar V.
Reno 5 z 1990r 5-cio drzwiowe.
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

Zakup miernik w jakimś markecie i zrób jakieś pomiary. Wcześniej możesz odkręcić regulator i sprawdzić jak wyglądają szczotki i pierścień ślizgowy . acha akumulator samochodowy ma podaną pojemność w Ah (amperogodziny) a nie w mAh (miliamperogodziny).
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
delib
Posty: 3
Rejestracja: 14 czerwca 2012, 17:34
Lokalizacja: Ma³opolskie

Post autor: delib »

mała pomyłka z tymi mAh ;'D
Sprawa prawie rozstrzygnięta bo przyjechał wujek i poprosiłem go aby sprawdził i jednak alternator do naprawy, szczotki najprawdopodobniej dobre ale coś tam nie działa.
W poniedziałek alternator pójdzie do mechanika i się dowiem co było przyczyną.
serrwieprzu
Posty: 19
Rejestracja: 16 stycznia 2013, 02:26
Lokalizacja: wo³omin

Post autor: serrwieprzu »

Alternator ... kurrr .. 2 razy miałem takie coś że paliła się lampka a ładowanie było , a raczej jest bo znowu na to cierpie ...
serrwieprzu
ODPOWIEDZ