Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Zwrot auta

O wszystkim i o niczym...

Moderator: Moderatorzy

jakobs18

Zwrot auta

Post autor: jakobs18 »

Witam czy istnieje możliwość zwrotu zakupionego auta od osoby fizyczne ????

Podobno do 14 dni można oddać auto bez podania przyczyny ?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Te 14 dni to bodajże tylko w przypadku sprzedaży "na odległość" czy np. internet.
Kiedyś moja znajoma z pracy kupiła takiego posklejańca z komisu i trochę się tym zainteresowałem przeglądając fora prawne.
Sporo zależy od tego czy kupiłeś na umowę od innej osoby czy od firmy. Od osoby fizycznej znacznie trudniej jest wyegzekwować bo zazwyczaj w umowie jest paragraf w rodzaju "kupujący zapoznał się ze stanem technicznym auta". Ale tak czy inaczej w przypadku rzeczy używanej zostaje właściwie tylko droga sądowa i udowodnienie sprzedającemu celowe zatajenie rażącej wady fizycznej lub prawnej. W przypadku niewielkiej wartości auta sprawa całkowicie nieopłacalna a na dodatek ciągnęła by się miesiącami jak nie latami. Handlarze doskonale o tym wiedzą i dlatego masz tyle nieuczciwych praktyk a wręcz oszustw.

Jeżeli poważnie coś niedomaga to możesz pójść do prawnika i z jego pomocą próbować jakiejś ugody ze sprzedającym.

Nie wiem jaka wada jest w Twoim aucie, ale jak sam kupowałem Clio Sporta to od razu mówiłem podczas rozmowy tel. że chce jechać na przegląd do ASO przed kupnem. Tym samym od razu odpadało większość ogłoszeń :) Ostatecznie przy tym co kupiłem, to po przeglądzie stargowałem chyba coś z 1500-2000 PLN bo wyszło kilka rzeczy do naprawy.
gino
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwietnia 2013, 06:20
Lokalizacja: Warszawa Rado¶æ
Kontakt:

Post autor: gino »

masz 3 dni tzw ''rękojmi''
później wszystko co popsute..sam popsułeś :|
widziały gały co brały..podpisując umowe, podpisujesz że zapoznłes się ze stanem technicznym pojazdu w dniu zakupu
i skoro kupiłeś, to znaczy że był w dobrym stanie,a raczej zaakceptowanym przez Ciebie stanie,a całowitego złoma byś nie kupił przecież

niby są firmy i ''prawnicy'' którzy za kasę oferują pomoc w odzyskaniu kasy, i zwrocie pojazdu po upływie 3 dni..
kasę biorą..i...nic nie pomagają :uoee:
jakobs18

Post autor: jakobs18 »

Ciężki temat z tym oddawanie auta sam wpakowałem sie na mine do której dołożyłem pare złotych i sprzedałem za bezcen i gość był mechanikiem i kupił i mówił ze niby ma 14 dni na oddanie. Gdyby mu cos wyszło.


Jak ja kupiłem auta rozmawiałem z prawnikiem i ta cała "rękojmia" to każdy na swój sposób rozumie ile osob tyle opinii.
ODPOWIEDZ