Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Silnik 1.4 mono - nie pali na wszystkie cylindry, dymi

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

Z tą zmianą oringów nie jest tak źle przy okazji zobaczysz czy pierścionki i gładzie są ok dodatkowo będziesz mógł zedrzeć rdzę z tulei co poprawi oddawanie ciepła z cylindrów. Miskę chyba da radę zdjąć jak się przyblokuje podniesiesz silnik i powinna wyjść . miska jest uszczelnia przy pomocy 2 gumowych uszczelek na wklęśnięciu oraz silikonu i polecam tu ERLING - Dirko tylko musi być porządnie odtłuszczone benzyną ekstrakcyjną
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Obróbka głowicy się nieco przedłuża, bo doszła wymiana prowadnic zaworów ssących i samych zaworów ssących.
Z uwagi na to, że czapka zdjęta i dobre dojście to dałem rozrusznik do regeneracji, bo już błagał o litość.
Rozrusznik 150PLN, głowica będzie 370PLN.... Ehhh.
Póki co koszty napraw i części przekroczyły koszt zakupu ok 10krotnie:)
Jeszcze 5 miesięcy żeby to ogarnąć, bo od listopada musi wrócić na drogi.
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Póki co koszty napraw i części przekroczyły koszt zakupu ok 10krotnie:)
He, he, wiem coś o tym :) :(
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Robi się wątek tasiemiec:)

Wrzuciłem dzisiaj czapkę po pełnej regeneracji (łącznie z wycinaniem i wstawianiem prowadnic i nowymi zaworami ssącymi) na miejsce. Wszystko pięknie, ładnie, elegancko...

I nadal k@#$a dymi na niebiesko, że ja p*&^%$e!!! :[ :[ :[

Czyli jednak dół silnika. Zaryzykowałem nic z dołem nie ruszając..... Chodzi naprawdę ładnie równiutko, ale przy przegazówkach zostaje wielka chmura niebieskiego dymu za mną.
Póki co trochę przerwy muszę sobie zrobić z tym silnikiem. Zajmę się zawieszeniem przednim, układem kierowniczym, hamulcami i trochę spróbuje ogarnąć ten szrot z zewnątrz.
A silnik posłuży jako poligon do testów chemii:) (ceramizery, motodoktory etc.). Nie chce mi się na razie rozbierać całego.
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

jakbyś wytargał tłoki to byś zauważył że pierścionków olejowych brak :P
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Auto wróciło po wielu miesiącach do eksploatacji. Jest po blacharce, ma nowy lakier etc. Przymierzam się tez powoli do zrobienia silnika. Od razu napiszę, że raczej nie chce wymieniać na inny tylko chce zrobić ten co jest raz na zawsze i już nigdy więcej tam nie zaglądać.

Czy wiecie gdzie można kupić nowe zestawy tuleja+tłok do C3J? To byłoby najlepsze rozwiązanie chyba.
Czy można na przykład kupić tłoki nadwymiar, a tuleję rozwiercić?

Patrzyłem w necie o wszędzie w katalogach jest, a w rzeczywistości już dawno nie ma.

A może ktoś ma zestawik tuleja + tłok + pierścienie używane ale na pewno ok na czarną godzinę schowane i chce się pozbyć? Albo całe c3j które na pewno te elementy ma ok? To wnętrzności bym przełożył do mojego bloku.
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

tuleje + tłoki + pierscionki do c3j kupisz ale tylko u renomowanych producentów,ma to w swojej ofercie np wossner ale tam sama tuleja kosztuje coś koło dwóch stówek jeśli dobrze pamietam. Jest jeszcze turecki koneks, mają przedstawicielstwo w polsce ale z tego co mi kiedyś mówili to muszą to sprowadzać z turcji bo w polsce w magazynach nie mieli na stanie.
ODPOWIEDZ