Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Szybko i łatwo zdejmowalne klemy

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MIKUZZ
Posty: 216
Rejestracja: 9 stycznia 2011, 01:47
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Szybko i łatwo zdejmowalne klemy

Post autor: MIKUZZ »

Mam pytanie odnośnie klem przy akumulatorze.
Macie jakieś namiary / pomysły, gdzie kupię jakieś szybko i łatwo zdejmowalne (tj. bez pomocy narzędzi) klemy?
Może ktoś z Was ma takie i ma jakieś spostrzeżenia na ten temat?
Są na "alledrogo" klemy "typu francuskiego" (fajnie to brzmi ;P )
http://allegro.pl/klema-minusowa-francu ... 98309.html
Są też samozaciskowe
http://allegro.pl/klemy-do-akumulatora- ... 31582.html

Co o nich sądzicie? Dodam może, że zasadniczo pomyślałem o takich klemach nie z powodu problemów z aku w reni, tylko z powodów kiepskiego aku w moim drugim samochodzie.
Chcę mieć możliwość łatwego wyjmowania aku na mroźne noce. :|
Może macie jeszcze jakieś inne klemy na oku?
Załączniki
francuska.jpg
francuska.jpg (11.63 KiB) Przejrzano 474 razy
samozaciskowe.jpg
samozaciskowe.jpg (47.1 KiB) Przejrzano 474 razy
Awatar użytkownika
kurylek
Posty: 316
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, 14:19
Lokalizacja: W³oc³awek/Wawa

Post autor: kurylek »

typ "francuski" był montowany w renówkach, sam mam w kangurku i działa dobrze a co do tych samozaciskowych to wyglądają trochę tandetnie ale może coś takiego? http://www.mazuria.com/klemy-z-oslona-pvc.html
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Te z pierwszego zdjęcia nawet wyglądają sensownie o ile są wykonane z mosiądzu (a na zdjęciu na to wygląda). Zaciskanie chyba mimośrodowe tymi małymi dźwigienkami. Nie wiem tylko po co są te boczne śruby? Może żeby dostosować średnice klemy do bolca w akumulatorze. Jeśli tak to przy każdym założeniu wystające wkręty będą niszczyć ołowiane wyprowadzenie w akumulatorze.
Nie za bardzo też podoba mi się mocowanie kabla do klemy. Licha blaszka dokręcana dwoma śrubami. Przy nowym kablu pewnie zda egzamin ale przy starym gdzie na ogół każdy drucik w kablu jest nieco zaśniedziały, to może dobrze nie łączyć. Ale jakby dobrze oczyścić kabel i przed złożeniem nasmarować to pewnie by i działało.

W tych "Francuskich" to nawet nie za bardzo widzę jak ma być mocowany kabel. Pewnie powinien mieć oczko wkładane pod tę trójramienną śrubę (nakrętkę? - nie widać) mocującą.

W sumie bardziej mi się widzą te pierwsze. :)
vino1986

Post autor: vino1986 »

ja mam w Alpinie jedną bo minusową tylko taką:

http://tomas-tuning.com/akcesoria-elekt ... _1565.html

sprawdza się super i tak naprawdę kolo 2 sekund zajmuje jej montaz z demontazem na aku...
nie wiem czy Honda Civic któraś nie posiadała fabrycznie takich :)
Awatar użytkownika
MIKUZZ
Posty: 216
Rejestracja: 9 stycznia 2011, 01:47
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: MIKUZZ »

Vino, te, które zlinkowałeś, to taka tańsza wersja tych, które zaproponował kurylek.
Tamte są chyba solidniej wykonane, ale też 3 x droższe...
Dzięki za propozycje - chyba się skuszę na te tańsze z kolorowymi nakładkami.
Pzdr.
ODPOWIEDZ