Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Rejestracja pojazdu

O wszystkim i o niczym...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jackal
Posty: 256
Rejestracja: 4 lutego 2010, 23:00
Lokalizacja: Dêbica // Rzeszów

Rejestracja pojazdu

Post autor: Jackal »

Witam. Nurtuje mnie pewna sprawa dotycząca rejestracji samochodu ściągniętego z zagranicy ;)

Otóż weźmy pod uwagę taką sytuację. Kupuje samochód... nie ważne gdzie, Niemcy, Francja, Holandia... Dostaję do niego dowód rejestracyjny, umowę bądź fakturę. Jednak z jakiegoś powodu wykupuję na niemieckiej granicy tzw. żółte tablice rejestracyjne(czasowe lub wywozowe-jak zwał, tak zwał) .Dostaję do nich różowy dowód rejestracyjny, oraz zieloną (dosłownie) kartę.

Wracam do polski i chce pojazd zarejestrować. I tu jest moje pytanie... czy do tej rejestracji może posłużyć mi dowód rejestracyjny wraz z rejestracjami kupionymi na granicy oraz umową KS, czy jednak muszę mieć do tego celu oryginalne dokumenty tj. oryginalny dowód rejestracyjny + umowa KS + oryginalne tablice rejestracyjne ?
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Musisz mieć dowód rejestracyjny, w przypadku Niemiec jest to tzw duży i mały brief i musisz mieć oba. Jeden jest odpowiednikiem dowodu rejestracyjnego, drugi karty pojazdu. Oryginalnych tablic nie musisz posiadać.
Wykupując tablice wywozowe dostajesz druk "in blanco" który sam wypełniasz więc dla WK nie jest to żaden dokument.
ODPOWIEDZ