Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Wtrysk C3J

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

picia
Posty: 58
Rejestracja: 20 marca 2010, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Wtrysk C3J

Post autor: picia »

Chciałem założyć wtrysk do swojego silnika który oryginalnie był zamontowany w tym silniku i mam pewien problem z podłączeniem wszystkiego. Otóż przykręciłem już kolektory, wstępnie podłączyłem instalację i tak, komputer pracuje, zapłon ok (iskra jest), paliwo dochodzi (pompa jest załączana bezpośrednio ze stacyjki, poza obwodem komputera) ale wtryskiwacz nie puszcza paliwa. Nie mam podpiętych czujników które są w kolektorze dolotowym i sondy lambdy bo nie mam na nie wtyczek w wiązce (będę jeszcze szukał, albo dorobię). Ogólnie chciałbym się dowiedzieć co jest potrzebne do wysterowania wtryskiwacza i jak najprościej mogę go uruchomić. Fajnie by było jakby ktoś wspomógł jakimś schematem, zdjęciem, rysunkiem, cokolwiek :)
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Trochę schematów znajdziesz na forum Renault 19. Potrzebny jest raczej schemat działania komputera wtrysku, ale nie oczekuj ze zacznie to funkcjonować jak nie dajesz mu praktycznie żadnych informacji - brak czujniki temperatury, podciśnienia, brak sondy lambda, brak czujnika otwarcia przepustnicy, brak krokowego i co tam jeszcze potrzebne.
To że jest iskra to nic nie znaczy. Głowy nie dam, ale odnoszę wrażenie, że w tym rozwiązaniu do iskry wystarczy moduł i czujnik położenia wału. Z modułu są chyba tylko odczytywane informacje, ale nie jest sterowany przez komputer. Ten monowtrysk to tylko taka proteza do rozwiązania gaźnikowego.

Może w "Sam naprawiam" do 19 będa schematy.
picia
Posty: 58
Rejestracja: 20 marca 2010, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: picia »

A czy ktoś się orientuje jak jest sterowany wtryskiwacz? Głównie chodzi mi oto co jest doprowadzane przez te dwa przewody wtryskiwacza? Dzisiaj podpiąłem wszystkie czujniki oprócz sondy, posprawdzałem wszystkie obwody, niby wszystko jest jak trzeba a dalej niestety nie odpala...
kujtek
Posty: 90
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 21:19
Lokalizacja: polska

Post autor: kujtek »

zostawię tu aby informację bo problem rozwiązany
w skrócie:
źle podpięty wtryskiwacz
styk A podpiąć pod plus przed zapłonem, B idzie do pinu numer 21 w kompie
ODPOWIEDZ