Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Czasem gubi iskrę

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

pzengota
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2014, 21:48
Lokalizacja: Gdynia

Czasem gubi iskrę

Post autor: pzengota »

Witam
Jak zwykle żebym się nie nudził zbytnio to moja 5 daje mi dodatkową pracę, najwidoczniej nie chce żebym dokończył malowania plastików :D
Ale wracając do tematu, to czasem jak jadę to nagle gaśnie silnik, czy to na biegu jałowym czy to jak normalnie na trasie, albo nie chce odpalić jak stoi. Jak sprawdzam główny kabel WN do masy to nie ma iskry, to jak pierwszy raz to mi się stało, to wpadłem na pomysł i wsadziłem kondensor który miałem przy sobie, prawdopodobnie z malucha i odpalił bez jęknięcia. Jeździ dobrze ale znów takie coś się dzieje, kręcę przy kondensatorze i kombinuję i w końcu zapala. Myślałem że to może przewód do przerywacza jest uszkodzony, ale jak mam odpalony silnik i kręcę nim to silnik nie gaśnie, tak samo z innymi przewodami. Nie ukrywam że to człowieka irytuję i jest to dość niebezpieczne, zwłaszcza jak się jedzie i nie ma gdzie zjechać. Dlatego proszę o propozycje gdzie mogę szukać winy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kurylek
Posty: 316
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, 14:19
Lokalizacja: W³oc³awek/Wawa

Post autor: kurylek »

Miałem podobnie. U mnie był słaby styk na zasilaniu cewki, trzeba było troszkę dogiąć konektorki i oczyścić je, bo troszkę zaśniedziały
pzengota
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2014, 21:48
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pzengota »

Dziś jak chciałem odpalić to znów odmówiła posłuszeństwa z iskrą, ale okazało się że na module zapłonowym były luźne i zaśniedziałe styki, zrobiłem je i odpalił bez problemu. Zobaczymy czy znów nic się nie stanie.
Dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ