Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Opary benzyny z uszczelki ssaka baku

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

losiek

Opary benzyny z uszczelki ssaka baku

Post autor: losiek »

Witam,

Od dwóch lat wali benzyna w aucie i już mam tego dosyć. Tą dużą nakrętkę plastikową dokręciłem młotkiem i śrubokrętem (rozbierałem to ze 3 razy i dalej śmierdzi). Podejrzenia mam dwa:

1 Cały czas może jest za lekko dokręcona? Może ma ktoś w Wawie jakiś klucz dorobiony do dokręcania tego? Z chęcią podjadę i dokręcę..

2 Zwalone jest odpowietrzenie baku. Zauwazyłem, że te przewody metalowe odpowietrzenia co idą do wlewu są mega zardzewiałe(ale może tylko na zewnątrz i w środku jest lepiej bo podobno benzyna trochę powstrzymuje korozję), ten filtr węglowy czy jak mu tam też. Więc może to przyczyna tego że opary nie mają gdzie zwiać? Wczoraj odkręciłem korek po jeździe to dużo oparów poleciało z wlewu, ale było ciepło więc nie wiem czy o czymś to świadczy. Próbowałem jeździć bez korka ale dalej było to samo, choć taki test trzeba by może dłużej przeprowadzić.

Czy miał ktoś podobny problem i udało się go rozwiązać? Czy wymieniał ktoś ten filtr odpowietrzenia i coś to dało? Wie ktoś może skąd go wziąć?
ODPOWIEDZ