Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Nie dzialaja przednie swiatła przeciwmgielne

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin18110
Posty: 1
Rejestracja: 23 grudnia 2014, 18:32
Lokalizacja: Polska

Nie dzialaja przednie swiatła przeciwmgielne

Post autor: Marcin18110 »

Witam, tak jak w temacie przestały mi działać przednie swiatla przeciwmgielne. Sprawdzilem bezpieczniki w nogach pasazera, sa ok. Sprawdzilem czy dochodzi napiecie do samych halogenow, nie ma go. Sprawdzilem przelacznik czy daje napiecie, daje. Takze obstawiam ze przekaznik od nich tylko nie moge go zlokalizowac, czy ktoś cos wie?
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Z tego co pamiętam to zasilanie leci w prawej podłużnicy, dalej łączy się z wiązką lecącą pod przednim zderzakiem i tam w tej wiązce jest zdaje się wpięty przekaźnik, który jest mocowany w komorze silnika. Ot Taka moja niepewna pamięć - ale chyba jakoś tak.
wojciechz
Posty: 12
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 15:24
Lokalizacja: Jas³o

halogeny

Post autor: wojciechz »

Witam !!! Jest mniej więcej tak jak pisze kolega TQT z tym , że wiązka wychodząc z podłużnicy jest połączona wtyczką i potem idzie po belce a nie pod zderzakiem . A przekaznik jest istotnie umiejscowiony w komorze silnika w górnej części ściany bocznej błotnika obok prawej lampy . Jest przynitowany taki walec ( hermetyczny ) . Pozdrawiam !!!
Ronin317

Post autor: Ronin317 »

U mnie padło połączenie w tej wtyczce. Śniedzieją styki, zazwyczaj masowe. Wymienić, lub zrobić porządny bypass.
ODPOWIEDZ