Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Sporadyczny brak sygnału na rozrusznik C3J - przyczyna?

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Sporadyczny brak sygnału na rozrusznik C3J - przyczyna?

Post autor: dredzioch1 »

Witam
Zdarzyło mi się ostatnio dwa razy coś dziwnego. Otóż po przekręceniu kluczyka, pompa robi bzzzzzzzzzzz, kontrolki są, a rozrusznik nie działa. Kontrolki nie przygasają, więc to nie zacięty rozrusznik raczej. Wygląda tak jakby sygnał ze stacyjki nie dochodził. Po odpaleniu na pych i przejechaniu 500 metrów problem zniknął. Za drugim razem problem zniknął nawet podczas postoju.
Jaka jest droga sygnału ze stacyjki do rozrusznika? Jest jakiś przekaźnik po drodze (wydawało mi się, że jakieś pstrykanie słyszałem w okolicach skrzynki bezpieczników)? Gdzie są zlokalizowane jakieś kostki które idą do rozrusznika i niosą ten sygnał?
Ruszanie kluczykiem po przekręceniu nie pomogło, więc to raczej też nie kostka stacyjki.

Sam rozrusznik regenerowany niecałe 20 tysięcy km temu (2 lata).

Jakieś porady zanim rozbiorę pół auta w garażu?

A i co to jest ten słynny biały kabel? To właśnie kabel sygnałowy stacyjka - rozrusznik? Jeśli tak to którędy idzie jego droga?
macky
Posty: 404
Rejestracja: 5 lutego 2010, 17:49
Lokalizacja: Gr±dy

Post autor: macky »

kostka pod lampą w komorze silnika,ona lubi płatać figle
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Dwa prawdopodobne miejsca:
1. Wsuwka na samym rozruszniku.
2. Słynny biały kabel w kostce którą masz na lewej podłużnicy, pod lampą. Taka spora brązowa kostka. W rogu powinieneś mieć biały gruby (ok. 2 mm2) przewód idący do rozrusznika. Lubi tam się utleniać/korodować i może być słaby styk. Najlepiej wyciąć i ominąć kostkę.
ODPOWIEDZ