Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

1.1 na 1.6 od meganki

W tym temacie znajdziemy wszelkie informacje potrzebne przy przekładaniu silnika

Moderator: Moderatorzy

Oles
Posty: 1
Rejestracja: 6 stycznia 2016, 19:23
Lokalizacja: Radomsko

1.1 na 1.6 od meganki

Post autor: Oles »

Witam, zakupiłem renault r5 w dość małej cenie, zamontowany jest gaz, silnik 1.1, chodził równo do momentu gdy wytarło mi koło zamachowe od rozrusznika, wiec wpadłem na pomysł, mam do kupienia za dobre pieniądze silnik od Megane 1.6 8v, ze skrzynią lub bez, teraz moje pytanie, czy warto wrzucić ten silnik? Dużo zabawy? Razem ze skrzynią czy skrzynia będzie pasować od 5? Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
kurylek
Posty: 316
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, 14:19
Lokalizacja: W³oc³awek/Wawa

Post autor: kurylek »

1.6 8v z megane to chyba silnik serii K, nie słyszałem żeby ktoś wkładał ale pewnie to możliwe. Najłatwiej wsadzić 1.7 8v F3N z 21 albo 19, na 100% pasuje. I też można znaleźć w dobrych pieniądzach.
Awatar użytkownika
Patencik1987
Posty: 991
Rejestracja: 31 maja 2014, 12:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Patencik1987 »

Jeżeli to 1.6 90Km K7M to się polepszy zamiast pogorszyc po nad to silnik od megane jak wpiszesz na google jest mocowany do sanek tak wiec nie powinno byc problemow.Bierz z wiazka i kompem i drobiazgami typu czujniki i inne graty.Pewnie bedzie trzeba jeszcze wiazke z pod deski chyba ze bedziesz przerabial kostki,jak to sie mowi wszystko sie da.
kujtek
Posty: 90
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 21:19
Lokalizacja: polska

Post autor: kujtek »

skrzynia twoja spasuje
bierz z wiązką, wężami, chłodnica wątpię czy się zmieści
możliwe że będzie trzeba ściągnąć immobilizer
elektryka banalna (tu na forum są informacje odnośnie elektryki piątki, opis kostek meganki są na forum R19)

k to bardzo bliski krewny energetyków, to może załatwić mocowania energetyka z renault express, wstawić u ciebie mocowanie na łapę od diesla i masz elegancko zrobione

nie baw się w złomy typu f3n mono, pali to więcej niż K a jedzie gorzej
ODPOWIEDZ