Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Demontaż plastiku zewnętrznego - wersja wnętrza

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

Reno
Posty: 2
Rejestracja: 22 lipca 2016, 17:24
Lokalizacja: Kujawy

Demontaż plastiku zewnętrznego - wersja wnętrza

Post autor: Reno »

Cześć,

Przymierzam się powoli do kupna renault 5. Często widzę jednak auta, które mają plastiki zamiast blachy:

Obrazek

Szara część karoserii jest z plastiku. Mi zależy aby to byla blacha zwykła, czy da się to małym kosztem zdjąć i wyszpachlować dziury (jeżeli to jest tak montowane jak myślę) i będzie dobrze to wyglądało czy jednak odpuścić takie wersje?

Drugie pytanko to w jakich wersjach wnętrze było z daszkiem nad licznikiem:
Obrazek

Gdyż częściej widzę na aukcjach:
Obrazek

Za pomoc dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kusio102
Posty: 373
Rejestracja: 29 września 2014, 18:33
Lokalizacja: Wa³brzych

Post autor: kusio102 »

To ostatnie zdjęcie jest z wnętrza Renault 5 Alpine (72-85')
Drugie zdjęcie przedstawia wnętrze Renault Super 5 ( 84-96') w wersji GT Turbo faza 1
W piątaczkach jak na pierwszym zdjęciu można spotkać w sumie 3 rodzaje desek-1. taka jak na 2 zdjęciu tylko że nie czarna a szara
2. Podobna do tej na zdjęciu 2 tylko że zamiast słynnego magicznego schoweczka ma miejsce na kasety i cala deska jest z twardego plastiku a nie takiego dziwnego bliżej nie opisanego tworzywa jak np w GTT
I 3. najbiedniejsza i nie lubiana deska z Campusa bez tunelu środkowego i z popielniczką po środku
Co do plastików bocznych to lepiej znajdź np wresję Campus lub inną z końca produkcji która ich po prostu nie miała, plastiki są mocowane na spinki a te do otworów w nadwoziu które na boku auta jakoś można zaspawać lub nie daj Boże zakleić to np na błotniku i drzwiach po niedługim czasie mogło by coś wyłazić- jednym slowem można ale trzeba to zrobić dobrze bo inaczej lepiej nie ruszać, a no i pod tymi plastykami lubi wychodzić rudzielec głównie na tylnim nadkolu i mocowaniu zderzaka tylniego, jakby co to pytaj śmiało :) :okok:
a.d.a.m.
Posty: 18
Rejestracja: 28 czerwca 2011, 15:13
Lokalizacja: ¦l±sk CIeszyñski

Każde będzie pasowało

Post autor: a.d.a.m. »

Ten górny plastikowy element na drzwiach tuż pod oknem jest zamocowany na metalowych zapinkach bez pośrednio pod uszczelką okna i bez problemu można go zdjąć. Dolne mocowanie za pomocą kołków rozporowych znajduje się już pod bocznym panelem drzwi więc jak zdejmiesz tą poziomą listwę i panel boczny to bez problemu założysz na to miejsce boczek do wersji z gołą blachą. Z tego co wiem to wszystkie drzwi są uniwersalne a różnią się tylko mocowaniami do listew zewnętrznych.
ODPOWIEDZ