Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Zdjecia

Czym jeszcze się zajmujesz, interesujesz...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 874
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Zdjecia

Post autor: rat-med5 »

Hej nie jestem profesjonalista ale lubię robić fotki!!

a możne się ktoś znajdzie co trochę bardzie niż ja to rozumie jak się ma szybkość przesłony do migawki itp itd coś wiem ale na razie się uczę oto wczorajsza fotka i inne które mi się podobają!!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
frograjd
Posty: 23
Rejestracja: 14 października 2008, 18:40
Lokalizacja: starachowice-olsztyn

Post autor: frograjd »

Czym robisz zdjęcia analogiem czy .....hm wypadło mi trudne słowo :mrgreen: jestem po urodzinach szwagra(cyfrówką). Jeżeli chodzi o analogi to mam dobrego znajomego ,który się tym ima oraz zajebistego wujka mojej żonki. Wujeczek jest w temacie bardzo bardzo długo także jeżeli by cię coś dokładniej interesowało to daj znać. Ma on naprawdę szeroką wiedzę na ten temat i dość długo już prowadzi kółko fotograficzne w Starachowicach(robił nam sesję na weselu :mrgreen: )
jach_85

Post autor: jach_85 »

Witam. Fotografia to również i moja pasja. Niestety Twoim Fuji nie masz co się bawić przesłoną Przy świetle f2.8 w tak niskim zakresie nie ma co nawet marzyć o bokeh na portrecie (obiektyw kitowy - jest tu bardziej przystosowany do fotografii plenerowej, choć długość ogniska 28-300 daje dość duże pole do popisu - niestety wiesz co się z tym łączy co jest do wszyskiego....). A co do migawki to używa się jej w zależności od szybkości poruszającego się przedmiotu, niestety przy szybkiej migawce poniezej 0,01 tracisz na ostrości - chyba że masz genialne oświetlenie (przy bezchmurnym niebie nawet wskazane jest fotografowanie przedmiotów nawet bezruchu przy możliwie jak najszybszej migawce).
Dobrym ustawieniem na początek, (często używany również przez profesjonalistów) jest półautomat - ustawiasz tylko iso (tu w zależności od oświetlenia - gdy bardzo jasno małe iso), bilans bieli tu apart powinien mieć ok. 10 ustwień również zależne od poziomu światła i oczywieście zapisuj pliki jako RAW (może i zmniejszą ilość zdjeć na parcie, ale poziom możliwości obróbki pliku RAW - przewyższa choćby najdoskonalsz L JPEG), apart do reszty parametrów sam się dostosuje i uwierz będą to najlepsze z możliwych ustawień aparatu w danych warunkach.
Mam nadzieje, że choć trochę pomogłem:) POZDRAWIAM!!!

Kilka moich prac.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i tak na koniec VINO w pracy

Obrazek
unikorn

Post autor: unikorn »

hehehe nieźle, Viniek wygląda jak na kadrze z jakiegoś filmu drogi. Profi foty ;)
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 874
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

K.. nigdzie nie napisałem ze mam fuji ale taka prawda Fuji Film Finepix S9600 jest to tak zwana hybryda wiec coś od czego niby można zacząć

dziękuję za wskazówki!! muszę je spokojnie wypróbować!!

ładne foty!
do aparatu jest jeszcze wężyk elektroniczny i statyw inaczej zdjęcia przy czasie otwarcia osłony poniżej 60 są rozmyte!

pozdro
vino1986

Post autor: vino1986 »

Rat-Med5 pisze:hehehe nieźle, Viniek wygląda jak na kadrze z jakiegoś filmu drogi. Profi foty ;)
to jest jedna z pierwszych fotek jaka zrobil moj brat swoim aparatem... a ze ja jestem na niej to juz nie przeszkadza mi... :-P ja wracalem wtedy z Wawy moim busem... bo bylismy z bratem w fotojoker w jakiejs galerii po ten aparat...

Rat-Med5 moj brat zna sie na sprawie wiec jak cos pytaj sie jego co i jak ;-)
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 874
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

vino1986 pisze:Rat-Med5 moj brat zna sie na sprawie wiec jak cos pytaj sie jego co i jak ;-)

na pewno skorzystam z porad

dzięki
lodoo
Posty: 6713
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

Rat-Med5 pisze:K.. nigdzie nie napisałem ze mam fuji ale taka prawda Fuji Film Finepix S9600 jest to tak zwana hybryda wiec coś od czego niby można zacząć ...
Twój aparat napisał to za Ciebie:
Obrazek
:mrgreen:
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 874
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

Lodoo pisze:
Rat-Med5 pisze:K.. nigdzie nie napisałem ze mam fuji ale taka prawda Fuji Film Finepix S9600 jest to tak zwana hybryda wiec coś od czego niby można zacząć ...
Twój aparat napisał to za Ciebie:
[url=http://images48.fotosik.pl/204/497c48e1375e2767m.jpg]Obrazek[/URL]
:mrgreen:
O ja p...e nie wiedziałem że takie właściwości można znaleźć??!!

teraz mogę robić foty na kompa i uczyć się na błędach!! a ja tak kombinowałem!! człowiek uczy się całe życie a i tak umrze głupcem!!

pozdro
vino1986

Post autor: vino1986 »

Rat-Med5 wystarczy jeszcze wejsc na fotosika i zobaczyc Twoj profil tam tez masz zaznaczony aparat ktorym robione bylo dane zdjecie... ;-) Lodoo a jakim moj brat fotki strzela :?: :-P
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 874
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

hej mam foty do kalendarza ale teraz patrze ze sa 72 dpi jak mam zrobyuc te z 300dpi no i o co z tym chodzi!!?? dzieki pozdro
unikorn

Post autor: unikorn »

jaki masz program graficzny?
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 874
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

oryginalny fuji no i teraz mam photoscape ale nie wiem co to jest te dpi?? już i tak za późno ale na przyszłość!! dzięki!!
unikorn

Post autor: unikorn »

Dots Per Inch - resztę możesz sobie wygooglować. Tych programów nie znam ale generalnie to co widzisz na monitorze ma 72 dpi....
Co do fotek to tak jak pisałem w temacie kalendarza. ROBIĆ!!! Przydadzą się na jesienne miesiące do edycji 2011.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3930
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

rat-med5 i jak Twoje zamiłowanie do fotografii? z pewnością fotki z XI Miedzianki są ujmujące :) :radocha:
ODPOWIEDZ