Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Zerwana linka sprzęgła

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

M.Szopa
Posty: 15
Rejestracja: 23 listopada 2013, 17:45
Lokalizacja: Opole / Wroc³aw

Zerwana linka sprzęgła

Post autor: M.Szopa »

Cześć!
Jakiś czas temu zerwała mi się linka sprzęgła :( Stoję w centrum Wrocławia (okolice Jedności narodowej) i patrzę jak autko wrasta mi w parking. Mam raczej niemiłe wspomnienia z mechanikami, z którymi miałem do tej pory do czynienia a we Wrocławiu się jeszcze u nikogo nie stołowałem, stąd moje pytanie do osób z Wrocławia i okolic. Gdzie się sholować, żeby to naprawić i nie słuchać, że mam dziwne, stare i francuskie auto i że nie wiadomo jak to zrobić :( Niestety mam nikłe pojęcie o mechanice i sam tego nie naprawię.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3952
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Na forum masz Patencika. On Ci w tym pomoże. Ma mobilny serwis więc podejrzewam, że linkę zrobiłby Ci na miejscu :). Polecam.
Awatar użytkownika
Patencik1987
Posty: 992
Rejestracja: 31 maja 2014, 12:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Patencik1987 »

Obecny :hura: pisz kolego gdzie i kiedy lub dzwoń 506808510
M.Szopa
Posty: 15
Rejestracja: 23 listopada 2013, 17:45
Lokalizacja: Opole / Wroc³aw

Post autor: M.Szopa »

Dzięki za odzew! Skontaktowałem się z Patencikiem i zajrzałem pod maskę. Wygląda na to, że linka nie jest zerwana tylko obluzowała się. Z tego co wiem przy ostatniej wymianie linki nowa okazała się trochę za długa i został zastosowany jakiś prowizoryczny sposób na napięcie jej (chyba stąd ta nakrętka) Wrzucam zdjęcia, powiedzcie mi proszę co o tym myślicie. Czy da radę zrobić to jakoś na miejscu czy jednak lepiej się sholować do jakiegoś warsztatu?
Obrazek
Obrazek
kujtek
Posty: 90
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 21:19
Lokalizacja: polska

Post autor: kujtek »

rusz na jedynce na rozruszniku, potem z wyczuciem (delikatnie) wrzucaj inne biegi i dojedziesz do siebie, dobrze jak będzie mały ruch na drodze
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Sądzę, że to bardziej uszkodzony samo-regulator na pedale sprzęgła, niż zerwana linka.
FrYcIoL
Posty: 49
Rejestracja: 24 września 2016, 08:53
Lokalizacja: WrOc£aW

Post autor: FrYcIoL »

kujtek pisze:rusz na jedynce na rozruszniku, potem z wyczuciem (delikatnie) wrzucaj inne biegi i dojedziesz do siebie, dobrze jak będzie mały ruch na drodze
można zmieniać biegi w górę bez sprzęgła na opadających obrotach
tj. ruszasz z 1 jak mówisz kręcisz np. do 4 000 obrotów, puszczasz gaz i wbijasz 2 jak w masło

kwestia co tam w ogóle się stało
M.Szopa
Posty: 15
Rejestracja: 23 listopada 2013, 17:45
Lokalizacja: Opole / Wroc³aw

Post autor: M.Szopa »

Już właściwie jestem u siebie, auto stoi pod mieszkaniem. Teraz zastanawiam się co dalej zrobić...
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Hmmm :), zmienić linkę, jeśli jest urwana lub wymienić samoregulator naciągu linki (jeśli jest zepsuty) :)

Więcej opcji nie widzę :)
ODPOWIEDZ