Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Jak wklejać zdjęcia

Czyli zanim zaczniesz pisać posty...

Moderator: Moderatorzy

lodoo
Posty: 6713
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Jak wklejać zdjęcia

Post autor: lodoo »

Zdjęcia można wrzucać na zewnętrzny serwer FOTOSIK.PL bezpośrednio z forum, można wrzucać foty jako zalogowany użytkownik - jeśli ma się konto na fotosiku, można anonimowo.. jako miniatury i jako pełny rozmiar... jak kto woli :-)
Wada takiego wrzucania - wszystkie zdjęcia lecą do jednego "folderu" - folderu głównego, nie ma możliwości jego wyboru.

Jeśli nie satysfakcjonuje się dodawanie zdjęć w ten sposób to:

1. ZAKŁADAMY KONTO NA FOTOSIKU!

2. Sciagamy programik FOTOSIK MANAGER ze strony fotosik.pl
http://www.fotosik.pl/narzedzia.php
i po instalacji wprowadzamy dane swojego konta do programu
to jest krok jednorazowy

od tej pory mozemy wrzucac zdjecia z prawego klikniecia myszka :-)

1. klikamy na zdjeciu (zdjeciach) - max 10 na raz prawym przyciskiem myszki i klikamy WYSLIJ NA FOTOSIK.PL
2. otwiera sie okienko programu, wybieramy do jakiego folderu chcemy wrzucic zdjecia, mozna wrzucac poprostu na serwer bez folderow, ale przy kilkuset zdjeiach bedzie potem problem zeby jez znalezc :-) Jesli tworzymy nowy folder to trzeba wybrac jego kategorie...
3. potwierdzamy i czekamy - zdjecia sie laduje i pojawiaja sie kolejne linki
4. jak juz wszystkei sie zaladua wybieramy rodzaj linkow - NA FORUM WYIERAMY: MINIATURKI NA FORUM (PELNY ROZMIAR)
5. linki zmieniaja sie, zaznaczamy wszystkie i kopiujemy do schowka prawym przyciskiem
6. przecodzimy na forum i klikamy prawym w poscie i klikamy WKLEJ - w poscie maja byc same linki, a zdjecia zostana zaladowane z serwera samoczynnie
7. koniec :-)

pamietajcie - max 10 zdjec na raz i nie polecam wrzucac wiekszych jak 1024/768 bo dlugo to trwa....

jesli chcecie szybko zmienic rozmiar zdjec to polecam 2 programiki:
taki prooosty pod XP:
1. IMAGE RESIZER - do sciagniecia ze strony microsoftu
taki bardizej zaawansowany:
2. VSO IMAGE RESIZER - darmowka z netu (rozpoznaje zdjęcia pionowe i poziome i zawsze jest zachowana rozdzielczość z odpowiednimi wartościami dłuższego boku do krótszego czy to pion czy poziom ma być 800x600 to tyle będzie ;-) )

w obydwu przypadkach:
1. zaznaczamydowolna ilosc zdjec, klikamy prawym i wybieramy RESIZE IMAGES....
2. pojawia sie okienko programu, wybieramy rozdzielczosc, czy ma zastapic pliki czy stworzyc kopie i potwierdzamy
3. czekamy chwile, zdjecia sie zmniejszaja
4. gotowe :-)

tak przygotowane fotki ladujemy na fotosik :-)
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2010, 10:39 przez lodoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Hormon

Post autor: Hormon »

Ja polecam coś podobne do fotosika ale moim zdaniem lepsze, trzeba założyć konto.
Po założeniu logujemy sie i ściągamy program dzięki któremu będziemy mogli dodawać fotki.
Myśle ze każdy sie w tym połapie, program ma duże możliwości.

Link https://www.google.com/accounts/Service ... rm=picassa
Jesli by były problemy założeniem konta to piszcie do mnie to wam prześle zaproszenia :)
kukaszr

Post autor: kukaszr »

polecam jeszcze

www.otofotki.pl

Możliwość dodawania do 6 zdjęć jednocześnie.
Kinga

Post autor: Kinga »

Photobucket.com, można wrzucić jeszcze więcej chyba, tworzyć foldery itp.
Naira08
Posty: 24
Rejestracja: 8 kwietnia 2017, 07:33
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: Naira08 »

Ktoś z Was wie jak wrzucić zdjęcia z telefonu?
Awatar użytkownika
kusio102
Posty: 373
Rejestracja: 29 września 2014, 18:33
Lokalizacja: Wa³brzych

Post autor: kusio102 »

Generalnie to podchodziłem do tematu wiele razy, bo nie zabardzo lubie obcowac z komputerem, ale jak widać po temacie mojej 5, z Samsunga nie da sie wrzucic fotek, niby zaczynało coś kąsać, ale nie do końca. Jak mocno chce coś dodać to prosze o to Andzie :lol: :)
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Z telefonu nie próbowałem, ze zdjęć w googlach nie udaje mi się umieścić zdjęć na forum. Udaje się z fotosika.
Nie mam Andzi na podorędziu :(
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3925
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

TQT pisze: Nie mam Andzi na podorędziu :(
Mowisz i masz ;P
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Mowisz i masz
:)
ODPOWIEDZ