Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Nierówna praca silnika 1.1 c1e

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

Kuba385
Posty: 43
Rejestracja: 5 września 2017, 18:07
Lokalizacja: Nowy S±cz

Nierówna praca silnika 1.1 c1e

Post autor: Kuba385 »

Witam,
Dzisiaj rano po przejechaniu 1km samochód nierówno chodzi nie da się jechać co chwilę się dławi i przerywa. Wkrecilem świece wszystkie sa czarne (spalone ?) Auto stało kilka miesięcy ale potem normalnie jeździło. Chcę zrobić większy serwis proszę o podpowiedź co powinienem wymienić a dokładniej jakich firm.
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Serwis standardowo - olej, filtry w tym paliwa. Dodatkowo sprawdzić, czy przewody WN nie maja przebicia i nie są struchlałe, złącza zaśniedziałe. Świece, jeśli dawno nie wymienialne, lub przynajmniej skontroluj przerwę szczelinomierzem. Wyczyścić styki rozdzielacza i palucha oraz sprawdzić stan zużycia.
Dodatkowo sprawdź stan klem przy akumulatorze i stan przewodu masowego od podszybia do silnika.

Nierówna praca C1E może mieć kilka przyczyn. Sprawdź stan rozdzielacza, oraz wyczyść gaźnik i sprawdź pływak.
Tylko zaznacz położenie rozdzielacza względem podstawy i tak samo zamontuj. O ile pamiętam w tym modelu silnika przestawia się wyprzedzenie zapłonu kręcąc rozdzielaczem. Jak zrobisz powyższe możesz delikatnie spróbować przestawić zapłon -najlepiej mieć lampę strobo Jak to nie pomoże to pewnie coś z gaźnikiem.
Najlepsza naprawa gaźnika, to wymiana na wtrysk jednopunktowy z 1.4 mono ;)
Kuba385
Posty: 43
Rejestracja: 5 września 2017, 18:07
Lokalizacja: Nowy S±cz

Post autor: Kuba385 »

Dzisiaj samochod przeszedł wymianę świec zapłonowych na bosha i przewodów auto ożyło jeździ teraz niemalnie nie szarpie :) dodatkowo kupiłem palec i kopułkę rozdzielacza ale jeszcze nie założyłem, co do oleju w najbliższym czasie zostanie wymieniony z tego co czytałem to 15w40 mineralny i tu pojawia się nastepne pytanie czy wlać elfa czy coś innego być może dla was te pytania sa oczywiste ale nie miałem wcześniej do czynienia z takim autem i nie chce mu zaszkodzić dziękuję za odpowiedź :radocha:
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Olej mineralny to zazwyczaj najgorsze ścierwo. Są tacy na forum, co się przekonali co może się z nim (markowym) stać jak auto chwile na tor wjedzie - prawda Kurylek? ;)
Zalej przynajmniej Lotosa 10W40 lub inny byle markowy i z pewnego źródła.
Nawet lekko przechodzony 15W przy większych mrozach przestaje być płynny i zaczyna przypominać towot a co za tym idzie - zanim się to rozrusza silnik chodzi prawie na sucho.
Ten silnik to okropnie stara konstrukcja, która naprawdę dużo wytrzyma, ale skoro można mu ulżyć w pracy stosując lepszy olej to czemu nie. Ja prywatnie używam we wszystkich pojazdach tylko syntetyków lub "prawie syntetyków" czyli hydrokrakowanych pokroju 5Wxx - do R5 używam Lotosa 5W40

Jest jeszcze jedna zasada - co roku lub co 10 tys. wymiana - żadne tam longlajfy itp. bzdety.
Kuba385
Posty: 43
Rejestracja: 5 września 2017, 18:07
Lokalizacja: Nowy S±cz

Post autor: Kuba385 »

Takie coś znalazłem na stronie elfa, który z tego kupić ?

REKOMENDOWANY EXCELLIUM LDX 5W40 / EVOLUTION 900 NF 5W40 (a) 3.5. POLECANY EVOLUTION 700 STI 10W40
DOBRY SPORTI SRI 15W40 / SPORTI TXI 15W40
Awatar użytkownika
kusio102
Posty: 373
Rejestracja: 29 września 2014, 18:33
Lokalizacja: Wa³brzych

Post autor: kusio102 »

Renault od zawsze miało umowe z Elf, dlatego go rekomendują, ale tak jak Tommies pisal, kup półsynteze dobrej marki która bedzie akurat w dobrej cenie :)
Kuba385
Posty: 43
Rejestracja: 5 września 2017, 18:07
Lokalizacja: Nowy S±cz

Post autor: Kuba385 »

Okej dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tematem i pomoc :radocha:
ODPOWIEDZ