Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Światła przeciwmgielne żółte na białe

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

fragles1994
Posty: 39
Rejestracja: 24 października 2017, 22:01
Lokalizacja: Wroc³aw

Światła przeciwmgielne żółte na białe

Post autor: fragles1994 »

Mam problem z przeglądem samochodu ze względu na żółte klosze moich świateł przeciwmgielnych przednich. Podobno muszą być białe. Kojarzy ktoś model, nazwę lub gdzie kupie podobne lub identyczne klosze? Znalazłem jedynie oznaczenia VALEO i CIBIE.

Obrazek
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Mam problem z przeglądem samochodu ze względu na żółte klosze moich świateł przeciwmgielnych przednich
To dość dziwne i chyba lekka nieznajomość tematu/przepisów przez diagnostę. Dwa tygodnie temu i kilka razy wcześniej (coroczne przeglądy) byłem na przeglądzie zawsze z żółtymi oryginalnymi światłami przeciwmgłowymi i żaden z diagnostów nawet się skrzywił, że są żółte.
Gdzieś kiedyś czytałem (w jakiś przepisach), że jeśli w oryginale były żółte to takie mogą być - niestety nie pamiętam gdzie i kiedy to czytałem.
Podejrzewam, że jak w wielu wypadkach chodzi o czepialstwo diagnosty - ja wiem lepiej i już :(
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3952
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Też podzielam zdanie TQT. Nawet chyba ostatnio Rat-Med5 mówił, że był babcią na przeglądzie i na żółtych i było wszystko ok.
Awatar użytkownika
kusio102
Posty: 373
Rejestracja: 29 września 2014, 18:33
Lokalizacja: Wa³brzych

Post autor: kusio102 »

Normalnie trzeba naświetlić diagnoście sytuacje że to oryginalne wyposażenie a nie zamienniki, takie przypadki to poprostu niewiedza samego diagnosty, mnie nie podbili przeglądu bo nie podobała mu się kierownica od GTT bez gumowej zaślepki, uważał że to nieoryginalne i nie ma atestu ..
fragles1994
Posty: 39
Rejestracja: 24 października 2017, 22:01
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: fragles1994 »

No dobra, spróbuje u jakiegoś innego diagnosty, zobaczymy co powie.
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Wydrukuj zdjęcie z katalogu :)
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

TQT pisze:To dość dziwne i chyba lekka nieznajomość tematu/przepisów przez diagnostę.
Raczej tak bo z tego co sobie przypominam to w prawie o ruchu drogowym i w warunkach technicznych jakie powinien spełniać pojazd ( chyba z 2015 r) jest zapis że światła przednie przeciwmgielne powinny mieć barwę białą lub żółtą selektywną. Wiem że był okres kiedy "żółtych" nie wolno było stosować ale to się zmieniło a diagnosta pewnie nie odrobił ,, zadania domowego,, . Z resztą ten problem dotyczy też całej rzeszy urzędasów z innych dziedzin, np: ostatnio musiałem udowadniać inspektorowi nadzoru budowlanego że nie zna przepisów ppoż.
kusio102 pisze: mnie nie podbili przeglądu bo nie podobała mu się kierownica od GTT bez gumowej zaślepki
Naba na kierownicy musi być i chodzi tu o kwestię bezpieczeństwa a nie wyglądu. Nawet gdyby diagnosta to puścił to gliniarz mógłby zabrać dowód .
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 878
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

Mogą być żółte diagnosta czepialski http://www.klubrenault5.pl/viewtopic.ph ... 947#184947 czerwone r5 ( Babcia) foto jak przeszła przegląd
fragles1994
Posty: 39
Rejestracja: 24 października 2017, 22:01
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: fragles1994 »

Dobrze dzięki wszystkim. Byłem na przeglądzie u tego samego gościa (nawet pamiętał moje R5), powiedziałem mu o tych halogenach, że oryginał i mogą być żółte i ostatecznie się ze mną zgodził, głównie z tym że jeśli z tym wyszło z fabryki to ma homologacje i git.

A no i wbił pieczątkę także jazda. ;)
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

I super :) Można jeździć.
Gregor
Posty: 101
Rejestracja: 11 stycznia 2014, 19:40
Lokalizacja: Kozierów

Post autor: Gregor »

Wcale nie muszą być oryginalne. Muszą posiadać homologację (literka E numer po niej nie ma znaczenia oznacza kraj homologowania np E2 _Francja E-20 Polska. Kraje europejskie honorują swoje homologacje. Zółte selektywne przeciwmgielne możesz sobie założyć do samochodu który wyjechał z salonu.
Ustawodawca zabronił stosowania barwy zółtej selektywnej w światłach mijania oraz halogenowych dalekosiężnych (drogowych)
Światła halogenowe przeciwmgłowe powinny na kloszu posiadać literkę B (nie ma ona nic wspólnego ze starym polskim znakiem Bezpieczeństwa w trójkącie)
Zabronione światła żółte selektywne drogowe(dalekosiężne) mają oznaczenia:
HR -halogenowe drogowe
HCR- halogenowe drogowe i mijania (w jednym kloszu mogły działać jednocześnie)
HC/R - halogenowe drogowe i mijania (w jednym kloszu musiały działać oddzielnie)

Co do przepisów montażu to oddzielny temat
Awatar użytkownika
Lepper
Posty: 39
Rejestracja: 26 września 2012, 23:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Kontakt:

Post autor: Lepper »

na 100% możesz tym autkiem na żółtym jechać i normalnie mieć przegląd 9 listopada robiłem przegląd w mojej r5 gdzie mam folie żółta na przeciwmgielnych i bez problemowo przechodził przegląd.
ODPOWIEDZ