Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Zaklinacz 1,4 60 km potrzebny od zaraz...

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

Pi±tkowicz
Posty: 18
Rejestracja: 16 lutego 2020, 20:33
Lokalizacja: Jastrzêbie Zdr

Zaklinacz 1,4 60 km potrzebny od zaraz...

Post autor: Pi±tkowicz »

Witam wszystkich wielbicieli miłości do francuskiej...piątuni.
Jak na nią patrzę mówié kocham, jak sié nad nią pochylam, lub pod nią leżę myślę-uwielbiam. Jak nie jest posłuszna to mnie wq...ia.
A tak dokładniej to gaźnik Weber 32DRT. Istna zagadka, a było tak pięknie.
Zestaw naprawczy wymieniony, ustawienie parametrów typu poziom paliwa zrobione. Jak już pisałem w innych postach dotarte zawory, nowe uszczelniacze, nowa uszczelka kolektorów, nowe przewody WN, nowe świece zgodnie ze specyfikacją, kopułka, palec, nowa pompa paliwa...i dalej kaprys...silnik nie pracuje na w.o. w skrócie wrrrrrt tylko dy dy dy dy...najlepsza opcja ustawienia biegu jałowego to smród z d...jak ujmiemy paliwa dygotanie i drelinka...
Według mnie klapki przepustnic nie domykają się prawidłowo, nie do końca, ale nie potrafię ich odkręcić, jakiś magik już coś kombinował i ...zjechał na maxa.
Kogo z gaźnikowców na Śląsku polecacie z czystym sumieniem bym oddał nawet na dwa tygodnie ale po odbiorze cieszył sié maleństwem.
Ciśnienie w cylindrach równe, w ok. 12, a rozkręca sié do 110/h a dalej buczy gdy 2 gardziel się otwiera i na budzeniu sié kończy.
Myślałem , że uda mi sié krok po kroku ogarnąć tego Webera, ale to jakaś magia...
Nawet nieszczelna rura na złączu kolektor-wydech poczyniają cuda...
Podpowiedzcie kto może w mojej okolicy czyli Śląskie zadbać o moją Piątunié, a dokładniej zmierzy sié z tym upartym Weberem. Za pomoc z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 878
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

Hej,

Generalnie słabo się znam na gaźnikach.
Jedynie co przychodzi mi do głowy to człowiek pod poznaniem ( często występuje u Klimka, ale poza tvn też słyszałem że jest dobry, terminy hmm nie wiem)
Jest jeszcze znajomy który składa fiaty 125p, ale czy on sam regeneruje gaźniki to nie powiem. firma http://www.jarcar.net/ a konkretnie Jarek składa auta i silniki czy się podejmie nie mam pojęcia chłopak mieszka w Mszanej na tym remontowanym odcinku za Astorią na przeciw pikselomanii.

Pozostaje też Rycho35 z forum możesz napisać wiadomość generalnie ma sporą wiedzę.
Awatar użytkownika
Patencik1987
Posty: 991
Rejestracja: 31 maja 2014, 12:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Patencik1987 »

Dysze dobrze poskręcałeś?nie zamieniłeś miejscami??
Awatar użytkownika
Borsuk
Posty: 280
Rejestracja: 13 października 2017, 21:11
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Borsuk »

rat-med5 pisze:Hej,

Generalnie słabo się znam na gaźnikach.
Jedynie co przychodzi mi do głowy to człowiek pod poznaniem ( często występuje u Klimka, ale poza tvn też słyszałem że jest dobry, terminy hmm nie wiem)
Jest jeszcze znajomy który składa fiaty 125p, ale czy on sam regeneruje gaźniki to nie powiem. firma http://www.jarcar.net/ a konkretnie Jarek składa auta i silniki czy się podejmie nie mam pojęcia chłopak mieszka w Mszanej na tym remontowanym odcinku za Astorią na przeciw pikselomanii.

Pozostaje też Rycho35 z forum możesz napisać wiadomość generalnie ma sporą wiedzę.
Ja też bym poszedł w stronę tego kolesia od gaźników pod Poznaniem...
Pi±tkowicz
Posty: 18
Rejestracja: 16 lutego 2020, 20:33
Lokalizacja: Jastrzêbie Zdr

Post autor: Pi±tkowicz »

Patencik1987 pisze:Dysze dobrze poskręcałeś?nie zamieniłeś miejscami??
Witam. Trzy razy sprawdzałem i jest zgodnie z manualem, bo też miałem obawy czy czasem nie pozamieniałem... Ma ktoś dostęp do nowych dysz , konkretnie do tego gaźnika?
Bieg jałowy 52 i 70
powietrze 220 i 135
Dawno na nic nie poświęciłem tyle czasu co dla Renatki, a Ona mnie ćwiczy, bezlitośnie, bez końca...
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Ja gościa pod Poznaniem nie polecę, bo zostawił mi ułamane wiertełko w kanale na przykład a za regeneracje wziął chyba 600. Zresztą, więcej kiepskich opini słyszałem o nim.

Robię zawsze gaźniki od tego czasu (już kilka) w Warszawie na Szarych Szeregów u Pawła Pietrzyka. Drogo, ale szybko i dobrze (przynajmniej w moich przypadkach zawsze tak było). Jedyne co to raczej nie wierze w regeneracje na odległość. Jak juz to wysyłałem gaźnik, a potem jechałem autem z pożyczonym gaxnikiem, aby na miejscu założyli zregenerowany i wyregulowali na analizatorze. Granada Kombi na zregenerowanym gażniku na 3 biegu na mokrym jeszcze zrywała....
Tak, ja wiem, 300km.... Ale można się dalej męczyć tygodniami samemu:)
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Jak chcesz to możesz przywieźć do Tarnowskich Gór :)
pakiet924
Posty: 18
Rejestracja: 4 czerwca 2016, 21:17
Lokalizacja: ¦l±skie

Post autor: pakiet924 »

Hej, ja robiłem w Chorzowie w jap auto, gość już dość długo działa w tym temacie z tego co słyszałem. Robił mi webera do Renault 9, jakieś 3-4 lata temu, dawał roczną gwarancję, wziął wtedy 250 złotych razem z częściami.
Pi±tkowicz
Posty: 18
Rejestracja: 16 lutego 2020, 20:33
Lokalizacja: Jastrzêbie Zdr

Post autor: Pi±tkowicz »

pakiet924 pisze:Hej, ja robiłem w Chorzowie w jap auto, gość już dość długo działa w tym temacie z tego co słyszałem. Robił mi webera do Renault 9, jakieś 3-4 lata temu, dawał roczną gwarancję, wziął wtedy 250 złotych razem z częściami.
Dziękuję za info. Rozmawiałem z tym gościem. Troszkę inną kwotę na start zapowiedział, ale wszyscy w tym fachu się cenią, bo mało jest specjalistów w tej branży.

[ Dodano: 10 Czerwiec 2020, 12:12 ]
RYCHO35 pisze:Jak chcesz to możesz przywieźć do Tarnowskich Gór :)
Zostaw proszę namiar na siebie na priv, dzięki.
ODPOWIEDZ