Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Nowy szuka dobrego serwisu

Czyli zanim zaczniesz pisać posty...

Moderator: Moderatorzy

Welna
Posty: 7
Rejestracja: 14 stycznia 2022, 08:40
Lokalizacja: Warszawa

Nowy szuka dobrego serwisu

Post autor: Welna »

Witam,

Jestem nowy na forum. Dwa tygodnie temu zostałem szczęśliwym posiadaczem R5TL.
Samochód z roku 1982 a to oznacza że będzie z nią trochę pracy, na początek blacharsko-lakierniczej, potem mechanicznej.

Czy możecie mi pomóc i polecić dobre punkty, takie które będą uczciwe w wycenie?
Najchętniej w Warszawie i okolicach, ale nie mówię nie na inne dobre i uczciwe lokalizacje

Dzięki z góry,

Welna
Awatar użytkownika
Borsuk
Posty: 280
Rejestracja: 13 października 2017, 21:11
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Borsuk »

Cześć, mechanicznie mógłbym Ci polecić Tomcar na Prymasa Tysiąclecia, a blacharsko warsztat w Milanówku, gdzie robiłem swoją 5, ale niestety w tej chwili do blacharza jest mega kolejka, a ceny tez już nie na normalną kieszeń... Pozdrawiam i pochwal się swoją 5 - wrzuć jakieś fotki :okok:
Welna
Posty: 7
Rejestracja: 14 stycznia 2022, 08:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Welna »

Dzięki za pierwsze informacje
Zdjęcie poniżej
W.
Załączniki
IMG_20220109_200632 (1).jpg
Awatar użytkownika
Borsuk
Posty: 280
Rejestracja: 13 października 2017, 21:11
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Borsuk »

No ładnie wygląda. Kolejna babcia w klubie :radocha:
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Kupiłeś ją od gościa z Zabrza?
Welna
Posty: 7
Rejestracja: 14 stycznia 2022, 08:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Welna »

Tak
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Też się do niej przymierzałem ale jakoś ciężko było z czasem żeby pooglądać.
Gratuluję zakupu i oby dobrze się sprawowała.
A co jest z tym mocowaniem tylnego zawieszenia bo coś sprzedający pisał że problem jakiś?
Welna
Posty: 7
Rejestracja: 14 stycznia 2022, 08:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Welna »

U mnie z zakupem też ciekawa historia była. Ogłoszenie wygasło i miałem kontakt tylko dlatego, że wcześniej we wrześniu dopytywałem o nią i miałem w historii. A pytałem o te sanki zawieszenia, które są pospawane do nadwozia (zamiast skręcone). Trzeba to będzie wyprostować, tylko muszę znaleźć odpowiednie miejsce które by się tym uczciwie zajęło.

Cała historia dłuższa, więc raczej do opowiedzenia na zlocie, o ile uda mi się ja w tym roku zrobić.
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Jakie sanki zawieszenia? :mysli: Nie bardzo rozumiem bo tam nie ma sanek tylko podłużnice które są integralną częścią nadwozia i do podłużnic montowane jest zawieszenie.
Welna
Posty: 7
Rejestracja: 14 stycznia 2022, 08:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Welna »

Tak to wygląda. Słowa Sanki użyłem potocznie 😀
Załączniki
IMG-20211229-WA0019 (2).jpg
IMG-20211229-WA0019 (2).jpg (9.87 KiB) Przejrzano 1783 razy
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

O k...wa! Rzeźba mega!!!
Powiem Ci że naprawa może być droga i na pewno nie będzie prosta.
Jeśli skorodowane było tylko "ucho" z tuleją to pół biedy. Wymienisz to ucho, dwie śruby i po problemie.
Natomiast jeśli uszkodzone jest mocowanie tego ucha do nadwozia to czeka Cię gruba robota i nie wiadomo co za kwiatki wyjdą po drodze i ile elementów trzeba będzie rozpruć. Żeby zrobić to dobrze i na orginał to musisz mieć kogoś kto zna te pojazdy i posiada wymiary kontrolne tych elementów i podwozia w przeciwnym razie geometria pójdzie w pizdu, nie ustawisz zbieżnosci z tyłu a tym samym i przodu, kąty pochylenia kół będą nieprawidłowe i zachowanie na drodze nieprzewidywalne.
Jazda tym samochodem teraz jest niebezpieczna bo może wyrwać kawałek nadkola i będzie niewesoło.
Ktoś kto wpadł na taki pomysł rozwiązania problemu był delikatnie mówiąc trochę wykolejony. :szok:
Welna
Posty: 7
Rejestracja: 14 stycznia 2022, 08:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Welna »

Co ciekawe, jeździ bardzo rowno.
Sądzę i z opowieści zrozumiałem że to powstało dawno temu.
Dlatego piszę że szukam dobrego i uczciwego miejsca.
Urzekła mnie historia tego wozu i liczę, że uda się ją dobrze zrobić.
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Jeżdzi równo bo wewnętrzne tuleje są dobre .Na szczęście są one bardzo trwałe i duużo wytrzymują. Gdyby były wybite to te mocowanie wyrwało by kawał nadkola.
Fajnie że chcesz to zrobić porządnie.
Myślę że powinieneś poszukać warsztatu który specjalizuje się w odbudowie zabytków, wtedy będzie to zrobione porządnie i zgodnie ze sztuką.
Jak dojdę do tego etapu odbudowy to postaram się zrobić dokładne fotki krok po kroku jak to wygląda. A może popatrz w tematy na forum : Vino1986, Rat-Med, Igred i mój. Może wypatrysz coś na zdjęciach.
Generalnie naprawa/odbudowa tego elementu wymaga wycięcia progu (lub jego fragmentu) , często demontażu błotnika, odbudowy części progu wewnętrznego, cześci podłogi no i wykonania samego elementu. Roboty trochę z tym jest.
Chociaż patrząc na zamieszczone zdjęcie to wydaje mi się że mocowanie wygląda ok a brakuje tylko zewnętrznej tulei wraz z uchem. Da się kupić na ebayu.
Może nie jest tak źle
Trzymam kciuki :okok:
ODPOWIEDZ