Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Nowy w poszukiwaniu samochodu.

Czyli zanim zaczniesz pisać posty...

Moderator: Moderatorzy

Shimek
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2019, 09:03
Lokalizacja: Kraków

Nowy w poszukiwaniu samochodu.

Post autor: Shimek »

Cześć,

Co prawda dołączyłem w 2019 roku, ponieważ zastanawiałem się nad zakupem R5, to nie zdecydowałem się na nią. Kupiłem syrenę, z którą obecnie się już pożegnałem.

Tym razem już zdecydowany na R5, wracam na forum :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ManiekR5
Posty: 176
Rejestracja: 24 maja 2010, 18:43
Lokalizacja: £ozina
Kontakt:

Post autor: ManiekR5 »

Siemka, masz już coś na oku, jakiś konkretny model poszukujesz?
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3930
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Witamy ponownie w takim razie. Jakie masz plany? :)
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Shimek pisze:Kupiłem syrenę, z którą obecnie się już pożegnałem.
Wcale sie nie dziwię:) Nie rozumiem fenomenu tego całego badziewia z PRL. Sentyment, tęsknota? Za czym? Za szarością i badziewiem PRLu? Obejrzalem niedawno wszystkie Bondy i kilka filmów z de Funesem, polecam te z lat 60 i 70tych tylko nie zwracać uwagi na fabułę i akcję tylko patrzeć jak wyglądały wtedy Włochy i Francja. Kolorowo i lekko, zupełnie inaczej niż widze PRL na zdjęciach i w filmach.
Shimek
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2019, 09:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Shimek »

Cześć, obserwuje, FB,olx,sprzedajemy,OtoMoto.
Póki co nic ciekawego nie trafiłem. Interesuje mnie tylko wersja 3d.
Ta : https://sprzedajemy.pl/kultowe-renault- ... nr62421771 wygląda ciekawie ale widziałem ją już w marcu zeszłego roku. Wisi bardzo długo. Może ktoś ją widział na żywo ?

Mam też odrazu pytanie, czy listwy boczne bez wyjątków zniknęły w modelach poliftowych ? Bardzo mi się podobają, i często idzie je spotkać w młodszych modelach, mam rozumieć że sobie je właściciele dokładają ?
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 874
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

Hej
Jak bardzo chcesz i jesteś zainteresowany to ja do Wodzisławia mam blisko, tym samym mogę umówić się i obejrzeć auto - nie jestem znawcą, ale pomogę ile mogę.
Shimek
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2019, 09:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Shimek »

Hej :)

2h drogi, tragedii nie ma, ale jeśli masz czas i chęci. To pewnie zweryfikowanie tej sztuki pomoże nie tylko mi. Zwłaszcza że ja jestem zielony w kwestiach R5.

Co do tego czego szukam, a co znajdą to dwie różne rzeczy. Wolałbym uniknąć sprowadzania na własną rękę. A kupić coś na miejscu, nadającego się od ręki do jazdy. Wiadomo Campus to ostateczność :D

Odpowie mi ktoś na pytanie o listwy :) ?
"Mam też od razu pytanie, czy listwy boczne bez wyjątków zniknęły w modelach poliftowych ? Bardzo mi się podobają, i często idzie je spotkać w młodszych modelach, mam rozumieć że sobie je właściciele dokładają ?"
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 874
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

Wiesz zrobisz jak chcesz. Ja jedynie przekazuje info że blisko mieszkam i jak dotąd nie udało mi się tego autka zobaczyć. Dla mnie to motywacja aby zobaczyć auto. Wstępnie umówiłem się na weekend. W piątek potwierdzę godzinkę.

Co do listew to serio nie znam zależności Campusy nie miały listew to jestem pewien na 100%.
Listwy są fabrycznie montowane na takie grzybki metalowe.
Awatar użytkownika
Borsuk
Posty: 278
Rejestracja: 13 października 2017, 21:11
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Borsuk »

Wszystkie Campusy, Five itp. nie miały już listew, nie wiem w którym roku listwy zniknęły, ale w 88 jeszcze były :) Listwy mają plusy i minusy, plus bo w razie czego chronią przed obiciami drzwi, wyglądają ciekawie, minus taki, że niestety dostaje się pod nie brud i woda i z tej przyczyny pod listwami często są ogniska rdzy...
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Mam BYE BYE 1996 i ma listwy. To od wersji zależało czy listwy były czy nie. Chronią przed otarciami i jednocześnie sa magazynami syfu, wilgoci i przyspieszają korozję:)
Gregor
Posty: 99
Rejestracja: 11 stycznia 2014, 19:40
Lokalizacja: Kozierów

Post autor: Gregor »

Zależy kolego co kto lubi. Campusy zwłaszcza 1,4 mają zdecydowaną przewagę nad innymi silnikami. Są po prostu najmniej awaryjne. Oczywiście jak chcesz upalać to proponuję 1,7 też dobra jednostka lub 1,4 GT Turbo. Zwłaszcza ta druga pozwala dużo czasu spędzić w garażu rekompensując wszystko podczas jazdy. Dla mnie campus to kwintesencja prostoty.

pozdrawiam udanego wyboru
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Gregor pisze:Campusy zwłaszcza 1,4 mają zdecydowaną przewagę nad innymi silnikami. Są po prostu najmniej awaryjne.
To muszę potwierdzić. U mnie od 2013 roku 2 sztuki zrobiły łącznie ponad 140000 km i nie zdażyło się, aby nie wróciły o własnych siłach do domu. 1,4 na monowtrysku to naprawde jest temat co może z pół miliona km przejechać bez problemu. Z drugiej stron, kto teraz takimi autami jeżdzi wiecej niz 5000km rocznie? Myśle, że na palcach jednej rei mozna policzyć.
Shimek
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2019, 09:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Shimek »

rat-med5 - Będę bardzo wdzięczny za informacje o samochodzie po spotkaniu :)

Zbyt wiele aukcji nie ma :) Samochód potrzebuję do w miarę regularnej jazdy :) Pojawił się potomek, wiec główny samochód zostawiam żonie aby jeździła z małym w bezpiecznych warunkach. A ja chcę kupić R5 :)

Poczekam na info o tej z Wodzisława Śląskiego :)
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 874
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

OK
ODPOWIEDZ