Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

C3J 1.4 mono przerywa na zimnym - błędny odczyt temperatury

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

vutik
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwietnia 2023, 10:10
Gender:

C3J 1.4 mono przerywa na zimnym - błędny odczyt temperatury

Post autor: vutik »

Kolektory uszczelnione, wolne obroty wróciły do normy. Ujawnił się za to inny problem: ciężko pali na zimnym silniku, nie chce się wkręcać na obroty, jak się rozgrzeje, chodzi normalnie. Kolega zdiagnozował go nieużywanym od chyba 20 lat sprzętem do Renixa, wyświetla dziwne wskazania czujników temperatury wody i powietrza dolotowego - oba po 119'C i chyba jakiś błąd lambdy. Odpięcie czujników nic nie zmienia, więc podejrzewam kompa albo może coś po drodze. Udało mi się kupić używkę za parę groszy i przełożyłem, chyba jest lepiej, ale nie idealnie. Na logikę komp dobiera zbyt małe dawki wtrysku, bo "myśli", że silnik jest przegrzany. Może ktoś ma z tym jakieś doświadczenia?
Piotrek
Posty: 999
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Re: C3J 1.4 mono przerywa na zimnym - błędny odczyt temperatury

Post autor: Piotrek »

A sprawdzałeś kompresję? Choć jak pokazuje takie temperatury to mogą być cuda. Może warto sprawdzić czy gdzieś kostki nie zaśniedziały skoro po wymianie kompa nie ma większej poprawy.
tel. 694-451-356
Obrazek
vutik
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwietnia 2023, 10:10
Gender:

Re: C3J 1.4 mono przerywa na zimnym - błędny odczyt temperatury

Post autor: vutik »

Problem rozwiązany, przyczyną był brak kontaktu w złączu. Śmiga jak trzeba.
Piotrek
Posty: 999
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Re: C3J 1.4 mono przerywa na zimnym - błędny odczyt temperatury

Post autor: Piotrek »

Super. Ważne, że śmiga.
tel. 694-451-356
Obrazek
ODPOWIEDZ