Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Średniowiecze , Rycerstwo , Rzemiosło

Czym jeszcze się zajmujesz, interesujesz...

Moderator: Moderatorzy

Maolat

Średniowiecze , Rycerstwo , Rzemiosło

Post autor: Maolat »

Ktoś się interesuje zabawkami , okresem XIIIw ??
Mieszek

Post autor: Mieszek »

w sumie to ja sie trochę tym interesuję o ile mam na to czas(nawet zacząłem robić kolczugę, ale nie mam kiedy jej skończyć...)

a oto moje dzieło powstałe pewnego wieczoru..
strzela na 4metry i zrobione jest z patyczków po lodach i wykałaczek 8-)
Maolat

Post autor: Maolat »

oo wypas :) co do kolczug ... pd ponad 5 lat sie tym bawie .... www.pancerze.kolcze.prv.pl zapraszam :)
Benon

Post autor: Benon »

Wypas te kolczugi :shock:

Tak z ciekawości spytam ile waży taka kolczuga z długim rękawem i jak długo ją dziergasz? :)
Maolat

Post autor: Maolat »

srednia waga pelnej kolczugi w zaleznosci od rodzaju ogniw (srednica kolek 8mm/9mm/10mm) 13-18 kg ;-) majac wszystko an praktycznie ramionach , w boju wytrzymac idzie srednio 15 minut i zaczynaja sie powazne klopoty :P
Mieszek

Post autor: Mieszek »

coś o wadze kolczug wiem :-D koleszka sobie zrobił taka średnia (około 12kg) i jak się ja założy to długo nie można pobiegać, a i przy okaazji nie polecam kładzenia się na dachu renówki w takiej kolczudze....
slawosz

Post autor: slawosz »

Maolat pisze:srednia waga pelnej kolczugi w zaleznosci od rodzaju ogniw (srednica kolek 8mm/9mm/10mm) 13-18 kg ;-) majac wszystko an praktycznie ramionach , w boju wytrzymac idzie srednio 15 minut i zaczynaja sie powazne klopoty :P
Jak byłem młody i piękny to bawiłem się w X-XI wiek i spokojnie można wytrzymać godzinę , dwie godzinki w kolczudze (a może nie zakładasz przeszywanicy?).
Yakkul

Post autor: Yakkul »

slawosz pisze:
Maolat pisze:srednia waga pelnej kolczugi w zaleznosci od rodzaju ogniw (srednica kolek 8mm/9mm/10mm) 13-18 kg ;-) majac wszystko an praktycznie ramionach , w boju wytrzymac idzie srednio 15 minut i zaczynaja sie powazne klopoty :P
Jak byłem młody i piękny to bawiłem się w X-XI wiek i spokojnie można wytrzymać godzinę , dwie godzinki w kolczudze (a może nie zakładasz przeszywanicy?).
Wolę zwiedzanie zamków niż walki, kiedyś próbowałem wykuć miecz z resora nieźle wyszedł ale kruchy i nie brałem się za to więcej, Strzelanie z łuku, kuszy może jeszcze bym sie na to zdobył, pewien czas byłem w "bractwie" mogę was tylko przestrzec przed panem Andrzejem S. nieszczęśnik ma tylko lewą rękę, z natury wydaje się sympatyczny ale jest całkowicie niewiarygodny nie jednego naciągnął. Tak przeszywanica konieczna i dopasowana zbroja najlepiej płytowa najlepiej pełne rękawice i koniecznie dopasowany hełm godzinkę spoko można wytrzymać dalej zależy od kondycji, jak wszystko jest ok można się naparzać na maksa oby nie trafić na szaleńca co ze sztycha wali ale tak poza drobnymi siniakami nigdy nic mi się nie stało :-D

Może juz po fakcie ale co roku są imprezy w wiiiieeelu miastach w tym Bitwa pod Grunwaldem , Oblężenie Malborka jeśli ktoś nie był to zapraszam wystarczy poszperac w sieci sezon nie minął jeśli ktoś nie był zapraszam to jest o wiele lepsze niż weekend nad jeziorkiem
ODPOWIEDZ