Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Pytanko

Czyli forum na wesoło - wszystko co nas śmieszy :D

Moderator: Moderatorzy

zanat

Pytanko

Post autor: zanat »

Znalezione gdzieś w sieci.

Jeżeli w lodówce zamknąć włączone do prądu żelazko, to kto WYGRA???

Odpowiedź mojego kolegi studenta:

Logicznie rozumując:
Przyjmując założenia:
a)lodówka:
- nie ma zamrażalnika,
- jest ustawiona na maksywalny poziom chłodzenia,
- znamy powierzchnię, którą chłodzi i jej minimalną temperaturę i jest to temperatura większa od zera,
b)żelazko:
- jest ustawione na maksymalny poziom nagrzania,
- znamy powierzchnie grzewczą i jej maksymalną temperaturę,
c)otoczenia:
- lodówka nie straci uszczelnienia z powodu kabla zasilającego do żelazka,
- agregat lodówki ani grzałka żelazka nie przepalą się
- żelazko będzie rozgrzane
- lodówka będzie schłodzona
Rozwiązanie:
temp.chł.*pow.chł. a
------------------------ = ---
temp.grz.*pow.grz. b

przy stosunku a do b
a>b - wygrywa lodówka
a=b - remis
a<b - wygrywa żelazko

Wykluczając założenie:
- agregat lodówki ani grzałka żelazka nie przepalą się
Rozwiązanie:
- ze względu na bardzo dużą temperaturę powierzchni żelazka, agregat lodówki ciągle pracując przegrzeje się chyba szybciej, ale nie jestem elektrykiem i nie znam specyfikacji materiałów z których wykonane są elemety elektryczne, więc nie mam pewności.


Odpowiedź tam gdzie to znalazłem:

nie mogłem powstrzymać się i spróbowałem
Żelazko zdechło gdzieś po 25-tej minucie, praktycznie całkowicie rozmroziło lodówkę. Apropos, bardzo fajna rzecz dla rozmrażania lodówek, biorąc pod uwagę jednorazowe żelazka, oczywiście.
W lodówce zgromadziło się już trochę pary, ale potem coś pyrkneło, szczeliło i żelazko wyłączyło się. W tym Momocie lodówka wykorzystała moment i przymroził drzwi parą która wydostawała się ze środka na powierzchnie ?
I teraz następna zagadka: jak otworzyć te cholerne drzwiczki od lodówki?
Yakkul

Post autor: Yakkul »

A drzwiczki są potrzebne czy bez znaczenia ? Bo ja to bym wziął RPG-7

Obrazek

pozatym nie wiem co by z lodówki pozostało :-P
Sweeper

Post autor: Sweeper »

ciekawy test ponieważ również obstawiłbym, że agregat szlak trafii ;)
żuwik

Post autor: żuwik »

Drzwiczki nie przymarzną (lodówka nie wytworzy minusa w takim czasie, żeby para się nie skropliła, o ile wogóle wytworzy minus).

Agregat szlag trafi jak zamkniesz w lodówce człowieka, mors to nawet nie zmarznie (był już taki eksperyment ;) )
Awatar użytkownika
kkrasnall
Posty: 565
Rejestracja: 7 lutego 2010, 14:48
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:

Post autor: kkrasnall »

a dlaczego siada agregat?? bo sama moc żelazka wysterczy do wygrania z lodówką, tyle że ta wytwarza podczas ogrzewania złe warunki dla pracy żelazka i dlatego ono siada, a agregat??
ODPOWIEDZ