Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

słabe światła

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

hehass
Posty: 4
Rejestracja: 31 października 2010, 00:20
Lokalizacja: Prudnik

słabe światła

Post autor: hehass »

czy ktoś ma jakiś mądry pomysł na polepszenie mocy głównych reflektorów przyznam się że jak dla mnie to za słabo świecą zdecydowanie
czy wymiana reflektorów pomoże czy raczej trzeba cała instalację ciągnąć nową ?
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

No popatrz na te reflektory czy są w miarę czyste i w jakim stanie są odbłyśniki.
Co do instalacji to zmierz napięcie na żarówkach w trakcie pracy silnika i porównaj je z napięciem na zaciskach akumulatora.
Nie pamiętam teraz ile wynosi norma spadku napięcia w obwodzie świateł mijania ale sądzę, że coś około 10%, choć tu mogę się mylić. Jak Ci bardzo zależy to mogę tę informację znaleźć w jakiejś mądrej książce. Faktem jest, że przewody w piątalach zasilające światła nie są jakoś specjalnie grube.
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

W większości aut z przełomu lat 80/90 światła nie były zbyt dobre. Dodatkowo w R5 są cienkie przewody zasilające to raz, a dwa odbłyśniki po 25 latach też najlepsze dni maja za sobą.
Wymiana przewodów, regeneracja/wymiana odbłyśników spolerowanie szkła reflektorów i zarówki +30% dadzą znaczną poprawę - przetestowane.
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Ja zamiast wymiany przewodów zalecałbym puszczenie przewodów bezpośrednio z akumulatora a fabrycznymi przewodami wysterować przekaźnik.
ODPOWIEDZ