Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Wymiana licznika

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
rr28
Posty: 24
Rejestracja: 15 lutego 2012, 21:10
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Wymiana licznika

Post autor: rr28 »

Mam renault 5 tr z licznikiem bez obrotomierza i dokupiłem od 5 gt turbo chciałem go przełożyć i potrzebuje schematu do jego podłączenia może ktoś takowy schemat posiada byłbym wdzięczny. Jeśli ktoś zmieniał licznik prosiłbym o rade jak najlepiej to zrobić.
Schemat od swojej 5 mam lecz nie pasują piny , jak to dalej zrobić.
carmaker

Post autor: carmaker »

piny nie pasują a do tego otrzebujesz wiązke do prędkościomierza oraz skrzynie biegów z takowym (gt turbo lub jakieś volvo seri 400) oraz czujniki silnika od gt turbo dla wskazników np.oleju. TQT pisał że ma gdzieś schemat pinów do turbo.
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

W dziale Download są schematy elektryki.
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Proszę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 878
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

Hej latwiej szybciej i taniej sprzedaj licznik od gtt kup od r5 z obrotomierzem inna niz gtt gte i chyba gtx lub od r19 (musisz zmienic szybke by ladnie pasowal ale nie koniecznie)

wstaw i ciesz sie a jak nie masz sygnalu na obrotomiez to pusc kabelki chyba z cewki ( nie wiem nie robilem tego ale gdzies czytalem moze ktos na forum to potwierdzi lub wskaze wlasciwe polaczenie) tanio i bez zbednej wymiany skrzyni wiazki itp itd czesci do gtt sa drogie i dosc trudno dostepne.

Oto moja wersja wydarzen.

teraz dopisuje bo znalazlem tematy http://www.klubrenault5.pl/viewtopic.php?t=6625
http://www.klubrenault5.pl/viewtopic.php?t=10147

ps. sorry za pisownie ale nie mam polskich znakow na sluzbowym kompie i jestem dyslektykiem :-)
ODPOWIEDZ