Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Problem z odpaleniem auta po wymianie akumulatora

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

CarHouse71
Posty: 2
Rejestracja: 14 listopada 2013, 20:32
Lokalizacja: Wroc³aw
Kontakt:

Problem z odpaleniem auta po wymianie akumulatora

Post autor: CarHouse71 »

Witam, mam problem, wymieniłem dzisiaj akumulator, świece, kable i chciałem odpalić auta, a tu nic... Zauważyłem, że świece nie dają iskry ( Tak jakby coś odcinało ją ). Przed wymianą było wszystko ok. Auto to Renault 5 1.4 GTS z 1986r.
Macie jakieś pomysły? może jest jakiś przełącznik, etc, który wyłączyłem, albo nie włączyłem. Zaczynam dopiero przygodę z Renault 5. Pozdrawiam. Michał
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Jeśli nic poza tym co opisałeś nie dotykałeś, to zobacz czy przypadkiem nie masz źle założonej kopułki rozdzielacza zapłonu. A może przypadkiem gdzieś urwałeś jakiś kabel z instalacji zapłonowej. Musisz szukać tak zdalnie to ciężko jest coś pomóc :) .
carmaker

Post autor: carmaker »

u mnie był taki objaw przy słabej masie do silnika. Konkretnie śruba która łączy na budzie kabel z klemą i kabel masowy do silnika była skorodowana i nie przewodziło.
CarHouse71
Posty: 2
Rejestracja: 14 listopada 2013, 20:32
Lokalizacja: Wroc³aw
Kontakt:

Post autor: CarHouse71 »

Na razie dalej nic. Dodam, że światła i wszystko działa ( prąd jest ) , ale jak podłączam na krótko świece ( bezpośrednio przez kabel od cewki do świecy ) i przekręcam kluczyk nie ma nawet maluśkiej iskierki. Aku, przewody, swiece, kopułka, palec wymienione na nowe. Może cewka? Tylko, żeby tak nagle padła?
ODPOWIEDZ