Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Zawieszenie R5 1.4 1990r.

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

M.Szopa
Posty: 15
Rejestracja: 23 listopada 2013, 17:45
Lokalizacja: Opole / Wroc³aw

Zawieszenie R5 1.4 1990r.

Post autor: M.Szopa »

Mam pytanie odnośnie remontu zawieszenia. Czy elementy zawieszenia (wahacze, końcówki drążków, amortyzatory) pasujące do R5 z roczników do 85 będą kompatybilne z wersją z 1990r. Mam na oku autko za bardzo okazyjną cenę :cwaniak: Wszystko w znośnym stanie, silniczek ładnie chodzi ale zawieszenie jest takie jakby go wcale nie było i tu rodzi się to właśnie pytanie, ponieważ na allegro znalazłem całkiem sporo części zawieszenia do poprzedniej wersji. Co myślicie?
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Nie, stare R5 i nowsze (po 85) mają całkowicie inną konstrukcję zawieszenia i żaden element nie pasuje :)
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Ale zawieszenie to najmniejszy problem. Wszystko można kupić nowe za jakieś kapselki. Zawieszenie w R5 proste jak budowa cepa. 1 wahacz + 1 Macpherson. Ważna jest buda i ładny środek. Resztę można tanio i szybko ogarnąć.
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

dredzioch1 pisze:1 wahacz + 1 Macpherson
W R5 po 85 jak najbardziej. W "babci" żadnej sprężyny ani kolumny nie znajdziesz, chyba że w fotelu :)
M.Szopa
Posty: 15
Rejestracja: 23 listopada 2013, 17:45
Lokalizacja: Opole / Wroc³aw

Post autor: M.Szopa »

dredzioch1 pisze:Ale zawieszenie to najmniejszy problem. Wszystko można kupić nowe za jakieś kapselki. Zawieszenie w R5 proste jak budowa cepa. 1 wahacz + 1 Macpherson. Ważna jest buda i ładny środek. Resztę można tanio i szybko ogarnąć.
W takim razie gdzie szukać? Poza allegro, nie mam pomysłu :nerwus:
Awatar użytkownika
kurylek
Posty: 316
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, 14:19
Lokalizacja: W³oc³awek/Wawa

Post autor: kurylek »

Bez problemu w każdym motoryzacyjnym, wiele części pasuje z innych modeli renault wiec nadal są produkowane
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

W takim razie gdzie szukać? Poza allegro, nie mam pomysłu
Na Al... szukaj wpisując "Renault super5"

Ceny elementów zawieszenia są w porównaniu z innymi markami/modelami dostępne praktycznie dla każdego. :)
Awatar użytkownika
kurylek
Posty: 316
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, 14:19
Lokalizacja: W³oc³awek/Wawa

Post autor: kurylek »

Ja jeszcze wpisuje "renault r5" lub ewentualnie "renault rapid" ale to nie do zawieszenia
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

No to teraz nic, tylko kupować piątala i remontować :)
vino1986

Post autor: vino1986 »

kabar pisze:
dredzioch1 pisze:1 wahacz + 1 Macpherson
W R5 po 85 jak najbardziej. W "babci" żadnej sprężyny ani kolumny nie znajdziesz, chyba że w fotelu :)
i chyba ze jeszcze przy gazniku :)
ODPOWIEDZ