Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Szukam info o Renault5 Saga

O wszystkim i o niczym...

Moderator: Moderatorzy

danyxm
Posty: 6
Rejestracja: 18 lutego 2014, 13:17
Lokalizacja: Edinburgh

Szukam info o Renault5 Saga

Post autor: danyxm »

Ktos cos ma? Jakies dane dotyczace tej serii?
Zalezy mi bardzo bo niedlugo stane sie posiadaczem takiej piateczki a jest szansa ze moj wujo majsterkowicz ,ktory mial nieograniczony dostep do czesci renault, cos tam pozmienial..

Jakby ktos mial jakies dane dotyczace tej serii to bym byl bardzo wdzieczny.
Kolejna przygoda z Renault!
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Och, ta Szkocja rozleniwia :)

Tak z pierwszego rzutu:
http://es.wikipedia.org/wiki/Renault_Supercinco

http://aebergon.perso.neuf.fr/Renault/p ... aga_94.htm

Szukaj dalej, na pewno znajdziesz - witamy w Klubie :)
danyxm
Posty: 6
Rejestracja: 18 lutego 2014, 13:17
Lokalizacja: Edinburgh

Post autor: danyxm »

Nie to ze rozleniwia..
Te podstawowe info znalem, nie wiedzialem po prostu co to za seria. Wydawalo mi sie ze roznych serii w kolekcji "5" bylo sporo i gdzies mi umknal fakt ze silniki to byly montowane w tej serii 1.4 - i bardzo swietnie!

Z tego co widzialem moje auto ma nawet radyjko oryginalne..

Bedzie bosko!:)
Kolejna przygoda z Renault!
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Z tego co widzialem moje auto ma nawet radyjko oryginalne..
Trzymaj w oryginale choć przy większych prędkościach to tych oryginałów praktycznie nie słychać, ale mają urok :)
Krzysiek92
Posty: 178
Rejestracja: 25 listopada 2010, 13:10
Lokalizacja: Wsola

Post autor: Krzysiek92 »

danyxm
Posty: 6
Rejestracja: 18 lutego 2014, 13:17
Lokalizacja: Edinburgh

Post autor: danyxm »

Co do tego oryginału to sie zobaczy.. Jako dzieciak byłem we Francji u tegoż wuja w 1991 lub 92 roku. I ta piątka wujo mnie woził najprawdopodobniej - kolor sie zgadza.. Wiem tez ze wujo ciagle coś przy niej majstrowal - a pracując w renault .. Sam jestem ciekaw stanu tego autka jak go sobie porozbieram troche ;) mam nadzieje ze wujo jednak był wierny oryginalowi!
Jeśli uda mi sie przywrócić blask lakierowi i coś zrobic z plastikami (maluje sie je?) - plus jakies ładne kolka (tu bedzie odstępstwo od serii) - to piateczka bedzie po prostu okazem i białym Krukiem ;)

[ Dodano: 19 Luty 2014, 20:38 ]
Wracając do tematu : czyli "saga" to seria z silniczkiem 1,4 i bez żadnych udziwnień? Żadnych niestandardowych podzespołów typu zawieszenie , inny gaznik czy hamulce?
;)
Kolejna przygoda z Renault!
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

danyxm pisze:Jeśli uda mi sie przywrócić blask lakierowi i coś zrobic z plastikami (maluje sie je?)
lakier do polerki a plastiki potraktuj delikatnie opalarką elektryczną
danyxm
Posty: 6
Rejestracja: 18 lutego 2014, 13:17
Lokalizacja: Edinburgh

Post autor: danyxm »

RYCHO35 pisze:
danyxm pisze:Jeśli uda mi sie przywrócić blask lakierowi i coś zrobic z plastikami (maluje sie je?)
lakier do polerki a plastiki potraktuj delikatnie opalarką elektryczną

ale ze jak opalarka ?:>
Kolejna przygoda z Renault!
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

normalnie, delikatnie i z wyczuciem ogrzewasz zderzaki i listwy boczne opalarką i ciemnieją, poszukaj na youtubie
ODPOWIEDZ