Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Malowanie plastików

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wiko96
Posty: 33
Rejestracja: 21 marca 2014, 23:59
Lokalizacja: Kielce

Malowanie plastików

Post autor: wiko96 »

Cześć!
Chciałbym odświeżyć czarne plastiki w Renacie, bo są bardzo wypłowiałe(szczególnie z tyłu nad lampami tylnymi). Jak już będę malował, to pewnie wszystkie plastiki zzewnątrz. Polecacie może jakieś farby, lakiery w sprayu, firmę, która robi dobre produkty? Czy wybrać strukturalną farbę, czy może gładką? Nie wiem po prostu co by wyglądało lepiej. ja znalazłem takie coś: http://allegro.pl/lakier-strukturalny-k ... 62226.html
Przy okazji - macie może na sprzedaż czarny zderzak do 5? Bo mój niestety wygląda tak, poprzedni x2 właściciel miał bliskie spotkanie z sarną :(

Obrazek
Najlepiej, żeby miał miejsce na halogeny, bo już przycisk na allegro został zakupiony :lol:
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Są tacy, który nadają świeży wygląd przez delikatne nagrzewanie opalarką. Widziałem gdzieś na Youtube film z takiej operacji i wyszło to całkiem przyzwoicie.
Co do lakieru, jakiś czas na pewno będzie się trzymał i przez ten czas plastiki będą lepiej wyglądać niż w tej chwili. Malowałem co prawda taką farbą do plastików jedynie osłony lusterek ale jak do tej pory (chyba trzy lata) farba trzyma się bardzo ładnie.
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Zupełnie niezłe efekty daje specjalne czernidło do zderzaków. Ale co kilka miesięcy trzeba powtarzać.
Awatar użytkownika
MIKUZZ
Posty: 216
Rejestracja: 9 stycznia 2011, 01:47
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: MIKUZZ »

tommies pisze:Zupełnie niezłe efekty daje specjalne czernidło do zderzaków. Ale co kilka miesięcy trzeba powtarzać.
Nie wiem, jakie konkretnie czernidło masz na myśli, ale moje doświadczenia z takimi środkami są niezadowalające (co do efektów działania) i dlatego osobiście nie polecam tych wynalazków (jak dla mnie - strata kasy).
Próbowałem 2 środków i oba były (są) do bani. Zderzaki (lusterka) tylko lekko się jakby "zawilgociły" i "szarość się pogłębiła", ale na pewno nie jest to efekt, jakiego się spodziewałem. Moim zdaniem, bez standardowego lakierowania jakimś matem, zderzaki nie mają szansy być NA PRAWDĘ czarno matowe.
Może spróbuję jeszcze zwykłej czarnej pasty do butów (serio, bo nic innego już nie przychodzi mi do głowy), ale obawiam się, że to spłynie po jednym porządnym deszczu... :ehh:
Ciekawie na YT wygląda robota z opalarką. Ta metoda chyba daje radę. :okok:
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

metoda z opalarką jest najlepsza jeśli ktoś nie chce lub nie ma kasy na lakierek, co do czrnidła to kiedyś miałem jakies drogie paskudzctwo i efekt był niesamowity ale po dwóch trzech umyciach i jakimś tam deszczu i tak zlazło a wiem ze to był jakiś dość drogi produkt i było sporo zabawy z nałożeniem tego, nazwy nie pamiętam ale ponoć "chamierikańskie" :lol:
opalarkę polecam ale uwaga nie każde tworzywo da rade tak odświerzyć, w "babci" zderzaki da się ale jak jest w suer5 to nie wiem
Prezes
Posty: 114
Rejestracja: 10 marca 2012, 09:00
Lokalizacja: stalowa wola

Post autor: Prezes »

ja robiłem pasta do butów taka w płynie efekt fajny ale krótko trwały
Awatar użytkownika
maczoo
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:02
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: maczoo »

Taki sam efekt daje "Plak" bez względu czy maty,pół-mat czy błyszczący - ale to wszystko jest do "deszczu" - najlepsze efekty daje "świadoma opalarka"....

[ Dodano: 25 Maj 2014, 20:29 ]
Taki sam efekt daje "Plak" bez względu czy maty,pół-mat czy błyszczący - ale to wszystko jest do "deszczu" - najlepsze efekty daje "świadoma opalarka"....
Karol

Post autor: Karol »

odpopwiedni lakierek i będzie cacy :)
Karol

Post autor: Karol »

noo dobry lakierek i cacy na kilka latek :D tak jak widać tu na tych fotkach :D
lucasso83
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2014, 22:16
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: lucasso83 »

Od miesiąca wożę w swojej Reni lakier do plastików K2 i jakoś nie mogę zabrać się za malowanie...
Widać po zdjęciach, że warto.
Jeden taki spray wystarczy na wszystkie plastiki w Reni?
ODPOWIEDZ