Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Złombol 2014

O wszystkim i o niczym...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
LuziK
Posty: 235
Rejestracja: 22 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Kozienice

Złombol 2014

Post autor: LuziK »

Witam,

Zapewne większość słyszała o takim przedsięwzięciu charytatywnym jakim jakim jest Złombol. W tym roku trasa prowadzi przez: Czechy, Węgry, Słowację, Słowenię, Włochy, Monaco, Francję oraz Hiszpanię.
Mój kolega bierze udział w tej wyprawie Tarpanem :D. Każdy z teamów zbiera pieniądze na dzieci z domów dziecka min. 1000 zł.
Gorąco zachęcam do wpłat jakiejkolwiek sumy na konto teamu mojego kolegi, darczyńcy mają możliwość ologowania tarpana swoją reklamą bądź czymkolwiek.

Strona organizatora: http://zlombol.pl/pl/
Strona Tarpana: http://atomowytarpan.wordpress.com/

Na stronie organizatora znajdziecie wszystkie niezbędne informacje oraz listę uczestników.

Na stronie "Atomowego Tarpana" potwierdzenie uczestnictwa oraz wszelkie informacje dotyczące jak wpłacać.

GORĄCO POLECAM !! !!
Miedziana Góra 2014
I Ślepy slalom
III Na torze

Miedziana Góra 2013
I Ślepy slalom
III Na torze

Miedziana Góra 2012
II Ślepy slalom
Awatar użytkownika
wiko96
Posty: 33
Rejestracja: 21 marca 2014, 23:59
Lokalizacja: Kielce

Post autor: wiko96 »

Tarpanem jadą? Odważnie! :D Pamiętam, że mój dziadek miał Tarpana i w środku była masakra, taki ciągnik (niektóre silniki przecież były właśnie od nich) tyle że z inną zabudową :P Będę obserował bo jestem ciekaw jak się Tarpan spisze. Szczerze to też myślałem o Złombolu, w przyszłym roku jechać Żukiem!
Awatar użytkownika
LuziK
Posty: 235
Rejestracja: 22 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: LuziK »

Tarpan silnik Fiatowski, a że fiatów jedzie dużo to nie strach :D

Hardcore to jest załoga która jedzie Valorexem :D
Miedziana Góra 2014
I Ślepy slalom
III Na torze

Miedziana Góra 2013
I Ślepy slalom
III Na torze

Miedziana Góra 2012
II Ślepy slalom
Awatar użytkownika
majhutt
Posty: 32
Rejestracja: 4 października 2013, 18:58
Lokalizacja: ESI

Post autor: majhutt »

LuziK pisze:Tarpan silnik Fiatowski, a że fiatów jedzie dużo to nie strach
Mój sąsiad Tarpanowski silnik przerzucił do Ursusa C 360, nie wiem jak ale jeździ po dziś dzień....
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

W Tarpanach montowali 3 cylindrowego Perkinsa z ciągników:) Masakra.
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Taki Perkins miał sporo zalet. Po pierwsze to diesel. Na rope był mały popyt w latach 70-80.
Dodatkowo w latach 80 były kartki na paliwo. Za to beczkę ropy kupowałeś na lewo z SKRu za przysłowiowego litra, bo kierowcy kręcili liczniki a coś z paliwem trzeba było robić. Lepiej sprzedać za litra, niż wylać do rowu :) Hehe, do dzisiaj pamiętam jak u wuja zawsze stało kilka 200l beczek takiej ropy. Jako jeden z pierwszych posiadał traktor :)
Po drugie, to spalanie symbolicznych ilości w porównaniu z silnikiem Fiata.

Jako że był to pojazd użytkowy, to zapewne i głośny klekot nie był przeszkodą w drodze na pole. Z resztą akurat silniki Perkinsa w tamtym okresie uchodziły za ciche jak na diesla. Praca takiego C - 360/3P była bardzo ładna.
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

złombol fajna sprawa, też się do tego przymierzałem ale jakoś inaczej się wszystko poukładało, no ale myśl ta ciągle krąży mi po głowie i może za rok lub dwa....... :mysli:
ODPOWIEDZ