Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Uszczelki

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

pzengota
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2014, 21:48
Lokalizacja: Gdynia

Uszczelki

Post autor: pzengota »

Witam :)
Chciałem się dziś wziąć za problem który mam od kiedy zakupiłem samochód, tyczy się on uszczelek. Najbardziej dotyczy to uszczelki przedniej szyby: odstaje w kilku miejscach, na początku uszczelki i na środku. Wygląda to paskudnie a czasem jakaś kropla wody się tamtędy przeciśnie. Jak patrzyłem to ciężko ją jest nawet docisnąć żeby ładnie przylegała. Czy jest jakaś metoda na tą uszczelkę czy tylko wymiana. Jeśli wymiana to gdzie mogę ją dostać bo szukałem ją długi czas bezskutecznie, oraz czy można tego dokonać naprawy samemu, a jeśli nie to ile policzą mi za taką usługę. Również potrzebuję uszczelki w bagażniku.
Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Te uszczelki przedniej szyby, to bywały różne. U nas jest na przykład dookoła szyby plastikowa ramka składająca się z czerech części, która jest wklejana z całą szybą. W tę ramkę wciska się coś, co można nazwać uszczelką (ale nią nie jest) osłaniające szczelinę pomiędzy szybą i podszybiem. W innej naszej piątce była gumowa uszczelka wklejana razem z szybą, która już sama z siebie osłaniała szczelinę pomiędzy szybą i podszybiem.
Gdzieś kiedyś, ktoś na forum pisał, że można uszczelkę (jakąś uniwersalną?) kupić z tak zwanego metra.
Jeśli masz Dialogysa, to popatrz, tam jest kilka wersji różnych kombinacji mocowania i osłaniania szczeliny.

Trudno powiedzieć co jest u Ciebie.
pzengota
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2014, 21:48
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pzengota »

Szyba raczej była wymieniania, rocznik się nie zgadza z resztą. Być może robił to poprzedni właściciel samodzielnie (nie chwalił się tym) ale raczej mało udolnie bo uszczelka odstaje. Uszczelka u mnie to jest jeden pas na całej długości szyby. Chciałbym to jakoś zrobić bo wygląda mało estetycznie, irytują mnie takie szczegóły :/
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ