Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Szukam złotej rączki na odległość

O wszystkim i o niczym...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Szukam złotej rączki na odległość

Post autor: Andzia »

Hey
Sprawa jest dość skomplikowana i pilna ale postaram się to w skrócie opisać i powiedzieć o co mi biega.
Wczoraj przekręciłam panewki w Renault Kangoo, (diesel 1.9) nic w tym dziwnego na razie nie ma ale sprawa rozchodzi się o to, że Kangoo stoi w Warszawie dokładniej mówiąc u Hawiego na posesji :) (Hawi- jeszcze raz wielkie dzięki za holowanko przez pół Warszawy oraz podrzutkę na dworzec PKP)
Zrobiłam już rozeznanie z lawetami i decyzja zapadła taka, że muszę dokonać naprawy na odległość czyli potrzebuję kogoś kto wymieni mi silnik w kangoorze.
Prośba moja taka czy ktoś coś zna lub wie o jakimś mechaniku co się zadania podejmie? A może ma ktoś ochotę z klubowiczów dokonać reanimacji.
Każda rada, porada, sugestia mile oczekiwana.
Awatar użytkownika
Jackal
Posty: 256
Rejestracja: 4 lutego 2010, 23:00
Lokalizacja: Dêbica // Rzeszów

Post autor: Jackal »

Znam jednego mechanika z Warszawy ;) Zależy jeszcze która strona Warszawy i co dokładnie ma być w tym Kangurze zrobione ;)
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

wydaje mi się, że najlepiej a może najprościej będzie wymienić cały silnik czyli wyjąć serducho i wstawić nowe. A część Warszawy to wylot na Białołękę.
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Aniu, daj nam czas do jutra (w tej chwili wróciłem z rozjazdów). Znam mechanika (a właściwie Andrzej bardziej go zna), ma warsztat samochodowy na Modlińskiej. Od Hawiego to jakieś 400 do 500 metrów - teoretycznie można dopchać.
Jutro zapytam, czy coś w tej kwestii mechanik może pomóc :)
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

W razie Niemca zadzwoń tam:
http://www.chcs.pl/o-nas
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

TQT, super, czekam na spokojnie na jakieś informacje.

[ Dodano: 28 Październik 2014, 10:08 ]
dredzioch1, dzięki za linka. Zadzwoniłam i z bardzo miłym panem sobie chwilę pogadałam. Jest w stanie kupić silnik i wymienić go. Koszt wymiany 1500zł drugie tyle za silnik. Zaoferował też możliwość sprawdzenia czy jednak da się naprawić obecny. Jeżeli stwierdzi że możliwość taka jest, też może się tego podjąć.

Teraz pytanie, co dalej?

Zaczekam na info od TQT i będzie trzeba podjąć decyzję.
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Zaczekam na info od TQT
Andrzej dzwonił i rozmawiał z właścicielem. Za wymianę zażyczył sobie 1800 zł.
Tak, że chyba na pewno, dredzioch1 znalazł lepszą ofertę.

Gdyby jednak coś, to wklejam Ci linka do strony warsztatu.
http://www.robertautosport.pl/

Sorki - chciałem dobrze :)
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

TQT nie ma za co przepraszać :). A nóż Twoja oferta okaże się lepsza bo bliżej Hawiego. Jutro będę ogarniała temat dalej.
Awatar użytkownika
Hawi
Posty: 1031
Rejestracja: 7 lutego 2010, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hawi »

No wiecie transport pewnie by się ogarnęło... Ale koszt no kurde duży...Ale może się nie znam..,a kangoo dobrze się stoi i nikomu nie wadzi ;)

Popytajcie też u siebie może inaczej da się i w innych pieniądzach...
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Hawi, u nas też pytałam, najtaniej to w szopie gościu by mi zrobił za 1000zł ale laweta 1200. I ja jeszcze bym musiała znaleźć silnik i gościowi go dostarczyć. A ten z linka od dredziocha powiedział, że może ogarnąć cały temat sam. Jeszcze będę szukała innych ofert i opcji więc tydzień spokojnie jeszcze kangoo postoi u Ciebie :)
Awatar użytkownika
Hawi
Posty: 1031
Rejestracja: 7 lutego 2010, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hawi »

Dobrze...

No to prawda może i zrobić na miejscu... :)

Oczywiście jesteśmy w kontakcie jakby coś ;)

A ten serwis na terenie mojej byłej pracy :P LOL mogę kumpla podpytać co to itp...
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

jasne pytaj :)
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Chuder ma lawetę, więc na pewno podjedzie i raczej za to już nie policzy. No bez jaj:) A jak policzy to z nim pogadam...
Awatar użytkownika
MIKUZZ
Posty: 216
Rejestracja: 9 stycznia 2011, 01:47
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: MIKUZZ »

Możesz jeszcze kontrolnie zadzwonić do kolegi "elektrykl"-a (Łukasza), który zarejestrował sie już na naszym forum.
Łukasz ma swój warsztat na ul. Grochowskiej, w którym dłubie we "francuzach" (choć oczywiście nie tylko).
Stoi u niego mój grand espace i właśnie jest kończona wymiana całego silnika.
Tak w 100% będę mógł Łukasza polecić dopiero po odbiorze samochodu, ale póki co - wydaje się, że wszystko będzie OK.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

We Wrocławiu mam opcję wymiany silnika za 800-1000zł. Tylko że koszty lawety i tak podbijają cenę, że w Warszawie taniej wyjdzie. A co z gwarancją? mogę oczekiwać jakiejś gwarancji? Rozruchowa na silnik to tydzień, a co dalej?
ODPOWIEDZ