Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Szukam złotej rączki na odległość

O wszystkim i o niczym...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Ale gwarancję na co? Na montaż silnika? W sensie że np. przez rok nie wypadnie? :)
Jeśli kupisz sam silnik i sprzedawca da Ci gwarancję to ok, ale co ma do tego mechanik montujący taki silnik?

Poza tym z tego co widzę normą jest tzw. gwarancja rozruchowa na tydzień-dwa. Sam sprzedając silnik bym takiej udzielił bo w końcu jest to część używana, często ponad 10-letnia.
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Ciekawe co tak naprawdę się stało w silniku. Jeśli tylko panewki i wał to można ogarnąć bez wyciągania silnika. Jak i góra dostała to prościej cały silnik. Co dokładnie się stało?
Awatar użytkownika
Hawi
Posty: 1031
Rejestracja: 7 lutego 2010, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hawi »

Zapraszam to zobaczysz ;) odpalisz ;) będziesz miał diagnozę... Ja nie słyszałem :D

Ja Ciągłem :D
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Tommies stuka jak w traktorze :). Podjedz do Hawiego a może coś wydedukujesz naocznie :)

A co do gwarancji to rozruchowa na silnik to ok, rozumiem, tydzień góra dwa. A co do dalszej gwarancji to chodzi mi o to czy po miesiącu czy dwóch coś nie strzeli bo np gościu przy wymianie silnika np za słabo czegoś nie przykręcił czy coś takiego. Kureczka Kabar ja się tak nie znam hehehe.
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

montaz kpl silnika jest "prosty"

gosc daje gwarancje na montaz

jesli kupisz goly slupek a pewnie taki kupicie to mozesz pozniej mechanika sciagac jak cos nie tak bedzie z montazem osprzetu (osprzet zostaje Twoj)

a sam silnik co mozna zle zamontowac 3/4 poduszki wymiana oleju wymiana plynu chlodniczego
montaz wydechu osprzetu podlaczyc wtyczki i koniec

oraz pewnie Zapomnialas :) co z ROZRZADEM !! ?? no chyba nie wierzysz ze ten silnik uzywany to ma 30 000 przebiegu i na rozrzadzie posmigasz jeszcze 4 lata ??
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

czyli co od razu rozrząd w zestawie robić hmmm
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Wiesz nie musisz. Ale silnik mógł leżeć gdzieś w ogródku i termity zeżarły pasek i 100metrów po wyjeździe z garażu szlag go trafi. Tego gwarancja nie obejmuje:)

A najlepiej kup sobie porządne auto z rozrządem na kołach zębatych
Załączniki
002_018.jpg
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Hmmm, chyba mam kpl. rozrzad do 1.9 D Jak mam, to oddam za czteropak na zlocie.
Awatar użytkownika
Hawi
Posty: 1031
Rejestracja: 7 lutego 2010, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hawi »

1.9 dci ;) wiec chyba inny lub moge sie nie znac ;)
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Serwis silnika powinnaś zrobić. Czyli rozrząd, olej, filtr. Sprawdzenie i ew wymiana uszczelniaczy. Mając silnik na wierzchu grzechem byłoby to odpuścić.

Do tego warto przejrzeć sprzęgło, docisk itp.

Oczywiście nie musisz tego robić ale podejrzewam że chcesz pojeździć tym autem dłużej niż te 2 tygodnie gwarancji.
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

niestety wymiana silnika nie jest taka tania jak sie wydaje hihihi


oczywiscie mozna olac zostawic jak jest i do kolejnego ;) wtedy znow 1000 na nowy silnik i od nowa :D
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

kurcze tak straszycie że zastanawiam się już nad sprzedażą :( tylko zal mi auta bo w b dobrym stanie jest-było :)
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

To nie chodzi o straszenie, tylko o fakty :) Zawsze należy robić dobrze, a w szczególności dla siebie. Mając silnik na wierzchu bo prostu grzechem by było nie skorzystać z możliwości jego pełnego serwisu, która to na wyjętym silniku jest absolutnie nieporównywalnie łatwiejsza niż na zamontowanym w samochodzie.
Takie sprawy jak kpl. rozrząd z uszczelniaczami, pasek osprzętu, luzy zaworowe, sprawdzenie świec żarowych, sprawdzenie sprzęgła i wymiana łożyska oporowego, wymiana oleju, filtrów...
Raz zrobiony powyższy serwis zapewni spokój i długi okres do kolejnej wymiany.
Jak silnik na wierzchu to wszystko jest na prawdę prostsze i szybsze do zrobienia. Wiadomo że kosztuje, ale to tylko przyśpieszenie w czasie tego, co i tak trzeba by zrobić.

A swoją drogą - jeśli na poważnie myślisz o sprzedaniu to daj znać, bo od jakiegoś czasu myślę o podobnym sprzęcie.
ODPOWIEDZ