Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Witam

Czyli zanim zaczniesz pisać posty...

Moderator: Moderatorzy

Syzmond
Posty: 15
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 23:09
Lokalizacja: Legnica

Witam

Post autor: Syzmond »

Witam, jestem Szymon. Mimo niskiego wieku (15 lat, no z hakiem) zostałem dzisiaj posiadaczem piątki. Pierwsze renault, drugie auto w życiu. Jest w takim stanie wizualnym jakim jest, zdjęcia wstawię w niedalekiej przyszłości, gdyż te co mam nie powalają jakością i nie widać na nich za dużo.

Krótko o samochodzie to tak:
-1.6 diesel (czyli gtd)
-faltdach (to ma chyba w przypadku renault jakąś swoją nazwę prawda?)
-2x elektryczne szyby
-nie działający zamek w tylnej klapie
-około dwustuletni olej w silniku

Pierwszą właścicielką była kobieta w Austrii (udokumentowane). W 2005 roku samochód sprzedany został do Polski w ręce innej kobiety, później pojawił się współwłaściciel, a na końcu jej drogi komis. Stamtąd dojechała do domu. Jeżeli wierzyć naklejce na przedniej szybie, w 2010 roku brała udział w 20 rajdzie dolnośląskim. Na cieplejszych dniach ją umyję, wyczyszczę środek, dostanę się do bagażnika i będę w stanie zrobić jakieś ładniejsze zdjęcia :)

Pozdrowienia :)
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Witam na forum i z niecierpliwością czekam na zdjęcia (tej naklejki z rajdu także). Pozdrawiam i gratuluję nabytku. Oby cieszyła nie tylko oko.
Syzmond
Posty: 15
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 23:09
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Syzmond »

Tak więc zdjęcia, jakość jaka jest taka jest, bez oświetlenia, przy już nieco popołudniowej porze dnia. Obiecuję poprawę i dodanie lepszych w przyszłości :*

EDIT - zdjęcia nie działały mimo obniżenia rozdzielczości, podaję same linki

http://imgur.com/wUKI0hc

http://imgur.com/hkyLg5P

http://imgur.com/LAt2Czw

I wspomniana naklejka z rajdu :)

http://imgur.com/h2cBTWz


Rzeczy, które muszę zamówić na ten moment, dodam może post w ogłoszeniach ktoś się może zgłosi :D :
-stacyjka
-zamek bagażnika
-klapa schowka, bądź cały schowek
-panel, bądź samo pokrętło ustawiania nawiewu
-siłownik od centralnego zamka

Dzisiaj pojechaliśmy na warsztat, przy okazji ferii nastąpi demontaż silnika i pełna diagnostyka, z wymianą wszystkiego co złe. Najprawdopodobniej pójdą wszystkie filtry, panewki, olej, może cały rozrząd. Dalej wyjdzie w praniu czy jakieś uszczelki nie przeżyły kilku wiosen za dużo. Przy owym warsztacie będzie na mnie czekać :)
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Serce rośnie jak kolejne piąteczki przybywają do klubu. Co najfajniejsze to to, że złapałam tego piątala w 2012r. Jest w fotkach "łap piąteczkę". Czerwona pięciodrzwiówka należała wtedy do starszego pana- dziennikarza sportowego, miłośnika rajdów (dlatego te naklejki na szybach).
Syzmond a jak z Twoim prawem jazdy? z kimś ogarniasz przemieszczanie się piątalem czy ryzykujesz?
Syzmond
Posty: 15
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 23:09
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Syzmond »

Proszę, mów mi Szymon :)

Dokładnie, później z rąk tego starszego pana trafiła ona do komisu, a z komisu w moje progi.
Prawa jazdy nie mam, jeszcze ponad dwa lata. Sam będę ćwiczył jazdę na dziko, na nie uczęszczanych wioskowych drogach, a z transportem przez miasto będzie mi pomagać tato. Tak samo z różnoraką mechaniką, będę próbował sam coś robić, ale to on będzie mnie kierować. Aż poszukam jak wtedy wyglądała :)
ODPOWIEDZ