Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Przycisk zamka centralnego.

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maczoo
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:02
Lokalizacja: Szczecin

Przycisk zamka centralnego.

Post autor: maczoo »

Mam szybkie pytanie - czy przycisk zamka centralnego jest podświetlany? Zdjąłem nakładkę a pod spodem wydaje się być jakiś zielony odblask - jakby niżej mogłaby być żarówka. Nie chcę tego rozbebeszać w próżne (a jest jakaś złożona konstrukcja) dlatego pytam.

Chodzi o ten przycisk:

Obrazek
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Upss, nie pamiętam, a mam taki sam - garaż daleko :( - spojrzałem w schematy i raczej w środku jest żarówka dołączona do nóżek 2 i 4 wyłącznika. :)
Awatar użytkownika
maczoo
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:02
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: maczoo »

Ja mam wszystkie przyciski podświetlane na zielono - to też śmieszne, bo w środku każdego jest... niebieska plastikowa płytka przesłaniające "logo" przycisku.

Niestety - żeby dobrać się do tej żarówki to trzeba rozebrać cały przycisk - no nic może spróbuję na trzeźwo :)

Tutaj fotka jak mi świecą przyciski:
Obrazek

A tu "osierocone" bo świecą przyciski szyb elektrycznych:

Obrazek
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

no nic może spróbuję na trzeźwo
Nio, może jutro rano :)

Ale i tak jest fajnie, że coś działasz :) :okok: :okok:
Awatar użytkownika
maczoo
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:02
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: maczoo »

Działam - działam - a nawet więcej - ale to opiszę w swoim temacie :) Tylko szkoda, że nasze forum dostało ospałości - Ci co mają wiedzę to siedzą cicho - a Ci co niewiedzą to boją się zapytać :) Generalnie ja lubię drążyć w szczegółach i szukać "ukrytych" możliwości. Elektryka i mechanika to moja pasja i tylko żebym miał cierpliwość do lakierowania :)
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Podobno forum się przesiadło na FB - nie mam i nie chcę mieć :)
Awatar użytkownika
maczoo
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:02
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: maczoo »

Jakiś link?
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

nie wiem skad ta teroia ze na FB

FB to tylko informator a forum jest jedno
Ostatnio zmieniony 19 marca 2017, 20:42 przez -=wasq=-, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maczoo
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:02
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: maczoo »

Ok w takim razie przycisk wygląda tak - wyjęcie go z samochodu to banał (wystarczy śrubokrętem delikatnie podważyć zaślepkę między przyciskami) - więc nie ma co opisywać.

Przycisk wygląda tak:
Obrazek

Zdjęcie nakładki - jest proste, ale wymaga trochę zręczności - trzeba jednocześnie z obu stron podważyć miejsce w którym jest otwór osadzony na trzpieniu (jest odpowiednia szczelina od spodu).

Po demontażu sytuacja wygląda tak - należy śrubokrętem zrobić dźwignię tak jak na foto:
Obrazek

I wyskoczy nam taki oto "odblask" - w moim przypadku zielony - nie wiem czy są inne wersje kolorystyczne bo moje wszystkie przyciski są podświetlane na zielono.
Obrazek

Odwracamy i jest tam żarówka 12W z wąsami - jak to nazywają. Jedyne co to trzeba nabyć taką żarówkę i wąsy nawinąć na wypustki po obu stronach "odblasku" te zaznaczone zielonymi strzałkami.
Obrazek

Jutro nabędę taką żarówkę więc dokończę "tutorial" :)
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

zarowek sa rozne moce nazywaja sie wire-end ceny od 1,5 do 5 (a wtedy nazwyaja je "diody")

0,3w 0,5w 1w

oczywiscie chce sie zamontowac 1w ale robilem takie cos w lagunie i mocno sie przycisk nagrzewal nie tak jak orginalny

dodam ze w clio 2 megane 1 nadal jest tak samo z podświetlaniem
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Jedyne co to trzeba nabyć taką żarówkę
No i w zasadzie po problemie :)
Awatar użytkownika
maczoo
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:02
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: maczoo »

No jeszcze trzeba mieć w miarę zręczne a zarazem twarde paluszki, żeby nawijkę zrobić.

Żarówka kupiona 0,5W (całe 2 PLN):
Obrazek

Osadzona i zawinięta:
Obrazek

Tak świeci bez nakładki przycisku (chciałem sprawdzić w jakim stopniu nakładka "dławi" światło):
Obrazek

A oto efekt końcowy:
Obrazek

Może i nie razi na kilometr - ale w stosunku do tego co było wcześniej - bo w ogóle nie świeciło to jestem zadowolony :) No to koniec z pierdołami - "bierzemy" się za konkretnie rzeczy.
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

No i elegancko :)
No to koniec z pierdołami - "bierzemy" się za konkretnie rzeczy.
Podziwiam i popieram :) Działaj, działaj.

A my nie możemy się zabrać za wyjęcie skrzyni biegów - brak i czasu i chyba chęci tez trochę :(
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3930
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

TQT nie wyciągaj skrzyni tylko zerknij na wybierak hehe :)
ODPOWIEDZ