Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Jak odczytać vin

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

Milkandcoffee
Posty: 3
Rejestracja: 24 lipca 2017, 16:10
Lokalizacja: Warszawa

Jak odczytać vin

Post autor: Milkandcoffee »

Witam proszę o pomoc VF1C4010401815648 jaki to model, pojemość, kolor, itp.
Dzięki
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

Nr rejestracyjny
2356TN92
Nr nadwozia (VIN)
VF1C4010401815648
Model
Super Cinq

Typ techniczny
C401
Data produkcji
03 1990

KRYTERIA TECHNICZNE
NUMER FABRYCZNY POJAZDU F377880
TYP SILNIKA C1G
NUMER FABRYCZNY SILNIKA C167955
NUMER FABRYCZNY SKRZYNI BIEGÓW S539073



C1G wskazuje teoretycznie ze jest to 1,2 55KM
kello
Posty: 4
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 08:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kello »

Czy ja również mógłbym prosić?

VF1B4010500552610

[ Dodano: 19 Wrzesień 2018, 10:51 ]
Da radę? :)
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3952
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Niestety już nie mamy dostępu.
kello
Posty: 4
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 08:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kello »

Szkoda, bo widzę, że w dawnych latach Renault nie miało w zwyczaju kodować daty produkcji i nie da się tak łatwo wyczytać.

[ Dodano: 18 Grudzień 2018, 15:23 ]
Mogę mieć do Was inną prośbę? Chciałbym zarejestrować auto na żółte blachy i potrzebuję określić jednoznacznie jego rok produkcji (w dowodzie jest zły rocznik - 1995, a auto jest z 1984-1987 phase 1). Przeszukuję zasoby internetu szukając VINów konkretnych egzemplarzy 5-tki i na tej podstawie określić rok produkcji mojej sztuki. Znalazłem póki co, że moja 5-tka jest z rocznika 1986 lub z początku 1987 roku. Jeśli macie 5-tki z tych lat produkcji i możecie podzielić się VINem lub VISem to będę wdzięczny.
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Spróbuj napisać do renault do francji bo w naszych serwisach to pewnie nikt nie będzie miał ochoty albo spróbuj w którymś z płatnych serwisów internetowych , moze da radę.
Mnie udało się ustalić wszystkie dane i historię motocykla Suzuki Intruder z roku 1986 i to od momentu gdy opuścił fabrykę a część tych danych ( 7 lat ) dotyczyła Japonii !!! Kosztowało mnie to 50 pln .
kello
Posty: 4
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 08:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kello »

Wiem ze niektórzy nie lubią dzielić się vinem. 😉 Wyszukałem kilka aut na zagranicznych aukcjach i mam kilka vinow i może nawet starczy. Renault Francją oddział do spraw aut zabytkowych może wystawić na każde auto reno certyfikat ale kosztuje to krocie, bo się już dowiadywałem. W ASO natomiast nie rozkodowuja vinow starych reno
ODPOWIEDZ