Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Lampa przednia a silniczek regulacji

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

Kuba385
Posty: 43
Rejestracja: 5 września 2017, 18:07
Lokalizacja: Nowy S±cz

Lampa przednia a silniczek regulacji

Post autor: Kuba385 »

Witam,
Wypatrzylem lampę do mojej renówki i mam takie pytanie, czy jest jakaś różnica z silniczkiem bo w mojej jest obecnie taki:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/52a419ce8c45b9c4
A w lampie która chcę kupić jest taki:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/aa36febcb479fd82

Do tej nowej trzeba coś przełożyć czy ma tak zostać ?
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Generalnie to w żadnej lampie nie ma silniczka. W Twojej - ta zabrudzona, masz ręczną regulację wysokości świateł, które ręcznie regulujesz po podniesieniu maski od dzielnie dla każdego reflektora.
Zdjęcie z nówką sztuką jest wersją z hydrauliczną regulacją obu reflektorów z wnętrza kabiny. Nie wiem czy to jeszcze u kogoś w R5 działa.
Kuba385
Posty: 43
Rejestracja: 5 września 2017, 18:07
Lokalizacja: Nowy S±cz

Post autor: Kuba385 »

Ok, a wiesz może czy da się tą regulację przyłożyć z tej starej ? Bo obudowa lampy jest identyczna
Awatar użytkownika
TQT
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lutego 2009, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TQT »

Sądzę, że się da. Te reflektory są raczej uniwersalne.
Tylko sprawdź czy są na żarówki H4 czy może na dawne R2. Miałem piątki z oboma wersjami żarówek w reflektorach.
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Daj sobie spokój z tą regulacją. Zostaw ręczną przy lampach. TQT dobrze napisał - w większości przypadków ta sterowana z kabiny nie działa prawidłowo lub wcale.
Kuba385
Posty: 43
Rejestracja: 5 września 2017, 18:07
Lokalizacja: Nowy S±cz

Post autor: Kuba385 »

Założyłem tą gałke co była w starej lampie inne są trochę wytłoczenia i ta ma się to ni jak więc gałka jest przykręcona na stałe i reguluje się śrubką wewnątrz jej
ODPOWIEDZ