Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Witam.

Czyli zanim zaczniesz pisać posty...

Moderator: Moderatorzy

Frycu94
Posty: 7
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 21:56
Lokalizacja: Krotoszyn

Witam.

Post autor: Frycu94 »

Mam okazję kupić Renault 5 1984 rok 1.1 benzyna 200tyś przebiegu. Bardzo zaciekawiło mnie to auto, ale przyznam szczerze że nie mam żadnej wiedzy na temat tych samochodów. Nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? Autko ma bardzo zdrową blachę, ładny lakier, jasny środek, brak prawego lusterka i światła wstecznego w prawej lampie. Czy te szczegóły mają jakiś wpływa na wartość auta? Właściciel chce ceni sobie za nie 3 tyś. Proszę o podpowiedź w temacie. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Witam na forum. Renault 5 zwane "piąteczkami" to bardzo specyficzne hobby. Często mówi się, że to jest skarbonka bez dna. Szczerze, to nie znam ani jednego klubowicza który by tylko kupił i jeździł bez wkładania w to pieniędzy. Ale nie zniechęcaj się. Albo kupisz i pokochasz to auto, albo kupisz, przerazisz się i sprzedasz dalej :). Oczywiście nie piszę tego w celu zniechęcenia Cię lecz czysto informacyjnie. Jeżeli faktycznie masz szansę nabyć 5 w bardzo dobrym stanie to warto, ale warto również że tak powiem zerknąć okiem kogoś kto ma pojęcie o piąteczkach. Brak lusterka i wstecznego to cecha modeli z początku produkcji, ze względu na to że przepisy w tamtych latach tego nie wymagały. Do mnie masz 62 km więc nie daleko, możesz podjechać i obejrzeć parę sztuk w celach poznawczych a i wiele informacji uzyskasz od Kusia, MańkaR5 czy Patencika a oni są na miejscu :).
Frycu94
Posty: 7
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 21:56
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Frycu94 »

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Zastanawiam się czy jest to dobra inwestycja w przyszłość, czy te auta zyskują na wartości i jaki jest rynek zbytu. Dopiero zaczynam przygodę z motoryzacją jako hobby, wcześniej auta służyly mi tylko do przemieszczania się, stąd moja niewiedza :P
Awatar użytkownika
kusio102
Posty: 373
Rejestracja: 29 września 2014, 18:33
Lokalizacja: Wa³brzych

Post autor: kusio102 »

Ja swoją 5 kupiłem 4 lata temu, i 650 zł bo tyle za nią zapłaciłem to była średnia cena egzemplarzy w podobnym stanie, a teraz co chwile w dziale Ciekawe ogłoszenia pojawia się Campus z listwami od GTT za 9000 zł, ludzie widzą ceny 5 z zagranicznych stron i wariują :szok:
Frycu94
Posty: 7
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 21:56
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Frycu94 »

czyli realnie patrząc cena 3 tyś jest dobra i jak ktoś siedzi w temacie to nie da wiele więcej gdybym chciał sprzedac za jakiś rok :mysli:
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

tylko jak piszesz rok 1984 to jeszcze powinna byc tzw babcia


pokaz foto tego cuda zeby sie nie okazalo ze jest to kolejne super 5 z numerami od babci


to jest babcia
Obrazek



to jest super 5

Obrazek
Frycu94
Posty: 7
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 21:56
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Frycu94 »

https://sprzedajemy.pl/renault-super-5- ... nr54523661

[ Dodano: 2 Luty 2018, 04:33 ]
poproszę właściciela o numer VIN i podam w godzinach poopołudniowych, bo jak widać to nie jest babcia. Oglądałem juz to auto, właściciel twierdzi, że jest to początek tej serii (dlatego też brak p-rawego lusterka i światła wstecznego)
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Brudna, nie umyta oka nie cieszy ale jak ją odpicujesz to będzie "WOW". :okok: :okok:
Frycu94
Posty: 7
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 21:56
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Frycu94 »

Vf1c40105f0109315

Taki jest nr VIN
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Może ktoś pomoże bo ja niestety nie mam takich chodów. Wasq zawsze dobrą historię potrafił nabyć :)
Frycu94
Posty: 7
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 21:56
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Frycu94 »

Dziękuję uprzejmie :)
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Cena spora. Na oko wygląda na początek "super 5" czyli 85-86. Jedynie grill zmieniony na nowszy. Czy to jest inwestycja na lata? Raczej nie.
Auto dla hobbysty - pewnie tak ale trzeba poświęcić dużo czasu i kasy żeby odzyskała blask.
Niestety to zwykła piątka więc wartości nie będzie nabierać - wg mnie.
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

Vin brzmi ok

Odpowiedni do super5
Frycu94
Posty: 7
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 21:56
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Frycu94 »

Dziękuję za pomoc, na pewno mocno się zastanowię nad kupnem :)
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

zjedzony jeden znak w vinie nie dziala
ODPOWIEDZ