Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Problem z felgami baccara

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

Robert Alex
Posty: 5
Rejestracja: 2 grudnia 2018, 05:44
Lokalizacja: Aleksandrów £.

Problem z felgami baccara

Post autor: Robert Alex »

Witam wszystkich, mam problem z felgami do piątki. Kupiłem felgi baccara ori renault 14cali et 36 5,5cala zoponami 185x55x14,dzisiaj chciałem zobaczyć jak piątka się będzie prezentować na nich a tu zonk tył obciera o wewnętrzne nadkole. O co chodzi, na forum wyczytałem że nie powinno być problemu, powinny się mieścić a obcierają. Pomoże ktoś, czy opony np. 165x65x14 rozwiążom problem.
fragles1994
Posty: 39
Rejestracja: 24 października 2017, 22:01
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: fragles1994 »

Robert Alex
Posty: 5
Rejestracja: 2 grudnia 2018, 05:44
Lokalizacja: Aleksandrów £.

Post autor: Robert Alex »

Kolego według tego kalkulatora to pasują 195x14 i 205x14 a u mnie nie wchodzą 185 więc ten kalkulator nic nie daje.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3941
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

trzeba jechać wg kalkulatora :) lub spróbuj z dystansami
Robert Alex
Posty: 5
Rejestracja: 2 grudnia 2018, 05:44
Lokalizacja: Aleksandrów £.

Post autor: Robert Alex »

Niestety wychodzi na to że będę musiał dać na tył dystanse, bo na ori felgach jest bardzo mało miejsca między oponą a nadkolem.
Awatar użytkownika
jacenty
Posty: 111
Rejestracja: 11 lutego 2016, 13:30
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: jacenty »

Opona oponie nierówna. Ten sam rozmiar u różnych producentów ma różne wymiary. Można się zdziwić ale tak jest. .
Niedopasowanie może być też z powodu ET oraz szerokości felgi. Jakie parametry są w ori felgach i porównaj to z Baccarą. Też 36 i 5,5"? Zakładamy, że nikt nie grzebał przy piastach.

pzdr, J.
Awatar użytkownika
Hawi
Posty: 1031
Rejestracja: 7 lutego 2010, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hawi »

Jeśli przypadkiem masz belkę 2 drążkową a nie 4 to trzeba dać takie dystansy bo właśnie jak zmieniałem w swojej na 4 drążkową zostawiając bębny to dawaliśmy takie pierścienie pod bęben by wystawało. I działało :)
Robert Alex
Posty: 5
Rejestracja: 2 grudnia 2018, 05:44
Lokalizacja: Aleksandrów £.

Post autor: Robert Alex »

Dzięki wszystkim za pomoc, jednak będą musiały iść dystanse. Felga jest o pół cala większa i to robi problem bo jest bardzo mało miejsca między oponą i felgą a nadkolem wewnętrznym.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3941
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Wnioskuję, że jeżeli już zakładasz opoki to renóweczka już jest zrobiona :) i nie tylko "jeździ, skręca i hamuje" :) pochwal się jak teraz wygląda :)
Awatar użytkownika
ManiekR5
Posty: 176
Rejestracja: 24 maja 2010, 18:43
Lokalizacja: £ozina
Kontakt:

Post autor: ManiekR5 »

No to się pochwalił :milczek:
ODPOWIEDZ