Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

F3R nie odpala na ciepłym

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

losiek
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwietnia 2019, 13:21
Lokalizacja: Wawa

F3R nie odpala na ciepłym

Post autor: losiek »

Witam wszystkich, mam problem tego typu, że F3R w moim Renault 5 nie odpala na ciepłym. Jak jest zimny to pali idealnie :)

Wymieniłem czujnik położenia wału, cewkę, (to ta wersja silnika z jedną cewką), przewody WN, świece i silniczek krokowy i nie ma żadnej różnicy. Ciekawostką jest to, że jak sie rozgrzany silnik i nie chce zapalić to odpala na minimalny popych (jak jest lekka górka to sam jestem w stanie go lekko rozpędzić, wskoczyć i z 1 zapala od razu - nawet przy niskiej prędkości). Rozrusznik też zregenerowany i kręci jak wściekły, akumulator też bardzo dobry.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Czy ktoś w Warszawie mógłby poratować mnie diagnostyką przez CLIP itp? Oczywiście się odwdzięczę :)

P.S. nie ja robiłem SWAP, taki już kupiłem więc nie mam do końca wiedzy co tam może być namotane.
fragles1994
Posty: 39
Rejestracja: 24 października 2017, 22:01
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: fragles1994 »

Co z czujnikiem temperatury silnika?

Nie ma żadnych innych objawów? Jakaś różnica w mocy na ciepłym/zimnym? Jak ze spalaniem?
losiek
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwietnia 2019, 13:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: losiek »

fragles1994 pisze:Co z czujnikiem temperatury silnika?

Nie ma żadnych innych objawów? Jakaś różnica w mocy na ciepłym/zimnym? Jak ze spalaniem?
Spalanie w normie, moc taka sama, objawów innych nie ma. Czujnik temperatury wg omomierza jest ok (zgodnie z danymi z książki Haynes).
ODPOWIEDZ