Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

turbo do 1.6D

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lepper
Posty: 39
Rejestracja: 26 września 2012, 23:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Kontakt:

turbo do 1.6D

Post autor: Lepper »

Witajcie:)
Kolega pozbywa się Renault 19 1.9TD (Ja w mojej renacie mam zwykły 1.6D a co słyszałem to bliźniacze silniki), niestety złom bo brak kupca, ale mogę sobie wyciągnąć co tylko chce, a że od małego lubiłem słowo turbo, to chce je wyciągnąć i może kiedyś wsadzić do mojej piąteczki.
I związku z tym pytanie do Was co jeszcze powinienem oprócz turbo i kolektorów wyciągnąć aby potem było mi łatwiej wpasować do Reni.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Weź cały silnik, wyremontuj i wkładaj. Pasi bez problemu, bo blok F
Idealnie jakbyś dorwał mocowanie od Rapida 1.9 i zrobił górne zawieszenie silnika. Chyba gdzieś jest foto w moim temacie o "byłych" 5

Co do samego turbo, to ciężko powiedzieć czy głowice 1.6 i 1.9 TD mają taki sam rozstaw mocowań kolektorów. Trochę wątpię.
Awatar użytkownika
kusio102
Posty: 373
Rejestracja: 29 września 2014, 18:33
Lokalizacja: Wa³brzych

Post autor: kusio102 »

Ja w moim TD mam właśnie głowice od 1.6 że względu na ostrzejszy wałek, ale zakładanie samego turbo do 1.6 to bezsens :) zwłaszcza bez pompy z LDA
Awatar użytkownika
Lepper
Posty: 39
Rejestracja: 26 września 2012, 23:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Kontakt:

Post autor: Lepper »

hmm to muszę pomyśleć aby cały silnik ogarnąć :) chyba że ktoś się jeszcze znajdzie co wsadził w 1.6 turbo :)
Awatar użytkownika
kusio102
Posty: 373
Rejestracja: 29 września 2014, 18:33
Lokalizacja: Wa³brzych

Post autor: kusio102 »

Możesz założyć tam te turbo, w bloku jest otwór na przewód zasilania olejem, powrót to trzeba by przyspawać do miski, ale to nie będzie po prostu działać tak jak należy, nie wystarczy że napompujesz więcej powietrza jak nie dolejesz paliwka
Ogolnie temat rzeka jeśli nie masz o tym pojęcia to jedyne co to możesz kupić silnik byle na w pełni mechanicznej pompie wtryskowej
Awatar użytkownika
Lepper
Posty: 39
Rejestracja: 26 września 2012, 23:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Kontakt:

Post autor: Lepper »

Kusio102 dziękuje za rade :) no cóż będzie trzeba pomyśleć :)
ODPOWIEDZ