Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Czujnik temperatury wody 1.6D

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lepper
Posty: 39
Rejestracja: 26 września 2012, 23:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Kontakt:

Czujnik temperatury wody 1.6D

Post autor: Lepper »

Witajcie, poszukuje miejsca gdzie mógłbym w swojej reni wpiąć/wkręcić czujnik od temperatury tak aby mógł mieć z niego odczyt temperatury płynu chłodniczego, macie może jakiś pomysł ?
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Rozumiem że chcesz mieć wskaźnik a teraz masz tylko kontrolkę? Jeśli tak to wkręcasz ten czujnik (od wskaźnika) zamiast tego który masz do kontrolki.
Ewentualnie w wąż który idzie do nagrzewnicy wepnij tulejkę metalową z przygotowanym miejscem do wkręcenia czujnika.
Awatar użytkownika
Lepper
Posty: 39
Rejestracja: 26 września 2012, 23:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Kontakt:

Post autor: Lepper »

właśnie wydaje mi się że mogę w ogóle nie mieć nawet kontrolki, pomysł z tą tulejką całkiem dobry dziękuję Ci :)
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Kontrolka temperatury musi być. Nie wiem jak w Twoim przypadku ale renault czasem stosował taki patent że kontrolka ciśnienia oleju była równocześnie wykorzystana do sygnalizacji zbyt wysokiej temperatury silnika.
Awatar użytkownika
Lepper
Posty: 39
Rejestracja: 26 września 2012, 23:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Kontakt:

Post autor: Lepper »

oj to może być tak że jeszcze mi to się nie zaświeciło całkiem możliwe no cóż pożyjom uwidim, na pewno wykorzystam pomysł twój z wpięciem tego w obieg tak jak pisałeś wcześniej:) dziękuje bardzo :)
Awatar użytkownika
jacenty
Posty: 111
Rejestracja: 11 lutego 2016, 13:30
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: jacenty »

RYCHO35 pisze:renault czasem stosował taki patent że kontrolka ciśnienia oleju była równocześnie wykorzystana do sygnalizacji zbyt wysokiej temperatury silnika.
Podwójny czujnik? Jeden wkręcany ale z 2 pinami w jednej obudowie? Czy na desce rozdzielczej było to realizowane jakoś elektrycznie?
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Nie podwójny czujnik tylko osobny czujnik do ciśnienia oleju i osobny czujnik do temperatury wody ale podłączone do wspólnej kontrolki w desce rozdzielić, ej.
Awatar użytkownika
jacenty
Posty: 111
Rejestracja: 11 lutego 2016, 13:30
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: jacenty »

Ooops.... sory pisałem w nocy na letkiej bani. Posty do usunięcia bo nic nie wnoszą do tematu :]
ODPOWIEDZ