Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

GTE wspomaganie

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

radklein
Posty: 21
Rejestracja: 17 lipca 2019, 20:39
Lokalizacja: Polkowice

GTE wspomaganie

Post autor: radklein »

Witam, mam pytanko czy r5 gTE z roku 1990 iało wspomaganie? Zwątpiłem gdyż nie mogę znaleźć żadnego zbiornika płynu a kierownica chodzi na parkingu jak zabetonowana. Nie jeździłem autami bez wspomagania już 20 lat więc moze tylko mam takie odczucia.
Jest takowe wspomaganie i jak nie ma to czy kierownica chodzi tak ciężko :-)
To mój pierwszy kontakt z tym autkiem. Amortyzatory chyba taż zapomnięli zamontować bo sztywny jak cholerka ale to akurat zaleta :-)

Pozdrawiam
Radek
mario-s
Posty: 330
Rejestracja: 4 lutego 2010, 20:36
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: mario-s »

Wspomaganie w tych autach to dosyć rzadka sprawa chyba,że to Baccara.Popatrz na przekładnię kierowniczą w okolicy połączenia z kolumną czy są przewody hydrauliczne jeśli nie to jest bez wspomagania.Na bloku 1,7 można łatwo zabudować całe wspomaganie od Clio I.
radklein
Posty: 21
Rejestracja: 17 lipca 2019, 20:39
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: radklein »

Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli nie ma wspomagania to kierownica rzeczywiscie chodzi bardzo ciężko?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia ze wspomaganiem?
Pozdrawiam
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Chodzi lekko. Mam 2 R5 bez wspomagania i kręcenie fajerą jest jak w rowerze.
Generalnie to:
- Zobaczyłbym krzyżaki kolumny kierowniczej i je porządnie zapsikał czymś w stylu WD-40.
- Potem jak by nie pomogło to trzebaby było nasmarować listwę w maglu smarem grafitowym
- Potem jak nie pomoże to łózyska McPhersonów (trzeba zdemontować i rozebrać McPhersony) oraz łożysko w kolumnie kierowniczej.
To pierwsze to coś takiego jak tu z prawej strony. https://www.motoarena24.com/make.asp?t= ... and=MONROE
Nie wiem dokładnie czy to pasuje ale tak na szybko wygooglałem.
Drugie to coś takiego https://zapchasti.lviv.ua/product/7668647695/ - jest pod kierownicą.
Awatar użytkownika
Borsuk
Posty: 278
Rejestracja: 13 października 2017, 21:11
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Borsuk »

Kwestia jeszcze opon, ja osobiście czuję lekką różnicę pomiędzy letnimi oponami 155, a zimowymi 175, ale oczywiście bez przesady. Łożyska i te gumy pod kierownicą to niewielki koszt, łożyska kupowałem poniżej 30 zł a tą gumę chyba za 17 - u mnie w ogóle jej nie było. ;)
radklein
Posty: 21
Rejestracja: 17 lipca 2019, 20:39
Lokalizacja: Polkowice

GTE wspomaganie

Post autor: radklein »

witam, pewnie muszę wszystko przesmarować. Autko stało od 2006 wyrejestrowane więc chyba sie zastało. Łożyska amortyzatorów są wymienione.
Dziekuję za pomoc , powalcze,
ODPOWIEDZ