Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

przerejestrowanie pojazdu

O wszystkim i o niczym...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
jacenty
Posty: 111
Rejestracja: 11 lutego 2016, 13:30
Lokalizacja: Wroc³aw

przerejestrowanie pojazdu

Post autor: jacenty »

Czy ktoś wie jak legalnie ominąć przepisy wchodzące w życie 1 stycznia 2020r.? Zostało tylko 3 tygodnie. Zrobiłem przegląd swoich pojazdów i mam 1szt. kupioną kilka lat temu legalnie na umowę. Częściowo odbudowałem już pojazd, cały czas opłacałem OC, zarejestrować nie mogłem bo najpierw trzeba zrobić PT. Przewiduję zakończenie prac na połowę 2020r. Udam się do urzędu i ....z tego co słyszałem będzie kara 1000zł :]
Czy ktoś ma podobnie? Prosiłbym o jakieś rzeczowe podpowiedzi. Da się coś z tym zrobić? Ogólnie znam sytuację, jestem członkiem PZMOT, do tej pory nieprzerejestrowanie w ciągu 30 dni było tylko wykroczeniem i policja karała mandatem, Urząd Komunikacji właściwie nie miał narzędzi. Teraz będzie to kara administracyjna i z urzędu będzie trudniej. Ale może jest jakaś furtka, szczególnie dla kolekcjonerów?
Chodzi o youngtimera, właściwie nie mam innych pojazdów jeżeli ma to jakieś znaczenie. Jestem kolekcjonerem i posiadam kilkanaście starych pojazdów. W każdym przypadku to były dłuuuugie miesiące pracy, poświęcam temu każdą wolną chwilę. Jak żyć heh? Za tego tysiaka kary szybciej doinwestuje/odbuduje pojazd ...ale jak to wytłumaczyć urzędasom?

pzdr. J.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3925
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Jacenty to dotyczy chyba pojazdów zakupionych od 1 stycznia 2020r. Te co się kupiło kiedyś tam to mam nadzieję, że się ich nie czepią :)
Awatar użytkownika
Patencik1987
Posty: 991
Rejestracja: 31 maja 2014, 12:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Patencik1987 »

Przepisy dotyczą nowo zakupionych pojazdów...
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Kara od 200 do 1000PLN - są widełki więc można żebrać o najniższą. Poza tym poczytajcie proszę trochę.
Kara jest za niezgłoszenie nabycia. A nie za nieprzerejestrowanie. Ja bym wysłał ksero umowy poleconym za potwierdzeniem odbioru i tyle. Zgłosiłem? Zgłosiłem. A, że nie chcę przerejestrować to moja sprawa. Inna też sprawa, że w WK nie ma takiej procedury jak zgłoszenie nabycia. Jest tylko przerejestrowanie.
Ale ja bym to olał i wysłał poleconym dopełniając tym samym mojego obowiązku zgłoszenia nabycia.
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Z tego co się dowiadywałem to ponoć nie ma jeszcze tak do końca przepisów wykonawczych do tej ustawy.
Teoretycznie dotyczy to umów zawartych po 1 stycznia 2020 i prawo nie powinno działać wstecz ale w naszym kraju bywa różnie i ja się kiedyś o tym przekonałem.
Inną kwestią jest forma kary- jest to kara ADMINISTRACYJNA - czyli praktycznie nie ma formy odwoławczej i żadne żebranie o jej zmniejszenie nie wchodzi tutaj w grę. Jeśli kara zostanie nałożona to musi być uregulowana i dopiero potem możesz dochodzić swoich praw i próbować odzyskać pieniądze.
Rodzi to obawy o pewne nadużycia bo starosta słusznie czy niesłusznie karę nałoży i trzeba ją zapłacić a potem dochodzić swoich praw a to trochę trwa i pieniążki w budżecie będą pracować.

[ Dodano: 17 Grudzień 2019, 00:05 ]
Dziś porozmawiałem w tej sprawie z urzędnikami z trzech różnych wydziałów komunikacji w ościennych miastach i we wszystkich dostałem taką odpowiedź:
1. Kara za NIEPRZEREJESTROWANIE pojazdu dotyczy tylko umów zawartych po 01 stycznia 2020r więc teoretycznie ten kto kupił pojazd wcześniej nie powinien się obawiać.
2. Jakieś dziwne zgłoszenie listem poleconym o zmianie właściciela o której pisał dredzioch to poprostu nie działa bo nie jest to żadna forma urzędowej " ścieżki" załatwiania sprawy.
3. Wszyscy urzędnicy mówili o NIEPRZEREJESTROWANIU pojazdu a nie o NIE ZGŁOSZENIU NABYCIA jak to znów pisał dredzioch ponieważ nie ma takiej formy.
4. Ustawodawca nie przewidział żadnej furtki dla pojazdów przeznaczonych do remontu/renowacji. Prawdopodobnie będzie trzeba pisać prośby o niekaranie w momencie rejestrowania wyremontowanego pojazdu.
To co napisałem to cytat, to co usłyszałem z ust urzędników.
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

Rycho
Strona 14
http://dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1579/1

Czytać ze zrozumieniem.
Sprowadzone z UE - rejestracja. Zarejestrowane w PL - zbgłoszenie zbycia/nabycia pojazdu. I ch$$$ mnie tutaj interesuje, że nie ma takiej procedury w WK. Pokazuje ustawę w WK, nąstępnie daję umowę, aby sobie skserowali i zmienili dane w CEPIKU i tyle. Nie chce przerejestrowywać z różnych powodów (brak BT na przykład), ale moich obowiązków dopełniłem, I sorry, ale urzednicy w WK naprawdę nie są dobrym żródłem informacji... Zawsze jak ide do WK to mam ze sobą wydrukowane ustawy i głowią się nad nimi jakby pierwszy raz widzieli po czym z grymasem na ustach przyznają mi rację.

A w sumie to wysłałbym poleconym za potwierdzeniem odbioru ksero umowy, gdzie włożyłbym też wydrukowaną stronę z ustawy i do tego odręcznie napisał, ze zgodnie z ustawą spełniam swój obowiązek zgłoszenia nabycia apojazdu itd. Oczywiście za potwierdzeniem odbioru.

A jak nie będa chcieli przyjąć zgłoszenia nabycia to poprosić o powód odmowy na piśmie i tyle.

I na przyszłość: Najpierw patrzymy co jest w ustawach, a potem WK. Bo inaczej będziemy śpiewać tak jak nam w WK powiedzą, gdzie zazwyczaj niewiele wiedzą np. wielokrotnie spotykałem sie z tym, że chcieli OC przy wydaniu dowodu rejestracyjnego przy zółtych blachach lub białych z opinią o historycznym znaczeniu i zawsze cisnęli do upadłego, że musi być. Ustawa, papier i po rozmowie....
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

Nie jest to wypowiedź moja tylko zacytowałem urzędników. Pytałem w Tarnowskich Górach, Bytomiu i Katowicach. Wszędzie to samo że dostali takie wytyczne ( przepisy wykonawcze ? ) do tego co ma być po nowym roku.
Może masz i rację ale największy problem jest z tym że ewentualna kara jest karą ADMINISTRACYJNĄ (pisałem wcześniej) i na tą karę nie mamy żadnego wpływu.
Poprostu zostaniesz ukarany i tyle, musisz zapłacić a dopiero potem możesz się odwoływać i przedstawiać swoje racje a skoro masz do czynienia z urzędasami i jak sam piszesz ich kompetencje są znikome to można sobie wyobrazić to się będzie działo.
dredzioch1
Posty: 644
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:55
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: dredzioch1 »

https://www.facebook.com/akmorski/posts ... __tn__=K-R

[ Dodano: 20 Styczeń 2020, 10:36 ]
https://polskiautohandel.pl/zgloszenie- ... rhVyNS639A

Można przez www zgłosić zarówno sprzedaż, jak i nabycie. Nie trzeba przerejestrowywać. No i super. Jak ktoś kupi coś z czarna blacha to może na nich jeździc do bólu:)
ODPOWIEDZ